Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Terminator powrócił. Chcecie zobaczyć?

Facebook Twitter

35 lat temu na scenę wszedł on... T-800 Model 101. To elektroniczny morderca, metalowy endoszkielet pokryty żywą tkanką. W 2019 roku Terminator wraca. Tak jak obiecał: I’ll be back!

fot. Imperial Cinepix/ mat.prasowe

Terminator wyreżyserowany przez Jamesa Camerona- twórcę kultowych filmów jak „Obcy- decydujące starcie” „Titanic” czy „Awatar”, był w naszych kinach pokazywany pod tytułem „Elektroniczny morderca”.

„Terminator” ma twarz i postać Arnolda Schwarzeneggera, aktor, wcześniej kulturysta tą rolą wszedł do panteonu największych gwiazd kina. Ta produkcja science- fiction pojawiła się dwa lata po „Conanie Barbarzyńcy”, ale to „Terminator” przyniósł mu największą sławę. Jego udział w filmach w latach 80. gwarantował, że publika pędziła do kina i choć nie były to produkcje najwyższych lotów, na Arnolda chodziły tłumy.

W czasach popularności telewizji muzycznej MTV widzowie dawali głośniej i siadali przed telewizorami, żeby zobaczyć teledysk Guns N’ Roses do piosenki „You Could Be Mine”, w którym grała ikona filmów akcji. Piosenka pojawiła się na ścieżce dźwiękowej drugiego „Terminatora”.

Mamy rok 2019 i T-800 wraca na ekrany, jesienią pojawił się „Terminator: Mroczne przeznaczenie”, tym razem w reżyserii Tima Millera, ale wyprodukowany przez twórcę filmowej serii Jamesa Camerona. Jest to szósty pełnometrażowy film serii, ze Schwarzeneggerem znów w roli głównej i Lindą Hamilton, która wróciła do grania Sarahy Connor.

Jaki jest odbiór „nowego Terminatora”?

W większości recenzji pojawia się hasło: „Nie jest zły, ale…”.

To kino rozrywki w pełnym tego słowa znaczeniu.

To nie jest zły film, ale nie jest też dobry.

Jeśli jesteście fanami serii, zdecydowanie powinniście dać produkcji szansę.

Chcecie to idźcie, ale nie idąc strasznie wiele nie stracicie.

Kompetentny technicznie, z dobrymi występami, ale nie wyznaczający nowej jakości.

Chcecie zobaczyć?

Jest okazja w kinie Pegaz w Wodzisławiu. To kino premierowe, które pokazuje najnowsze produkcje, jest to możliwe dzięki zainstalowaniu ostatnio w Wodzisławskim Centrum Kultury projektora cyfrowego. Obecnie jakość odbioru obrazu i dźwięku kina Pegaz jest taka sama jak w multipleksach.

6.12 godz. 20:30 „Terminator: Mroczne przeznaczenie”
/USA/ akcja, 15+, 128 min, reż. Tim Miller

Dla słuchaczy Radia 90 mamy podwójne wejściówki na Mikołajkowy pokaz, bo kto powiedział, że Mikołajki są tylko dla dzieci…:)

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj