Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Terytorials ze śląskiego w finale gali Mistrzostw Wojska Polskiego w MMA

Facebook Twitter

Mundurowy ze śląskiego WOT w finale gali Mistrzostw Wojska Polskiego w MMA. To żołnierz 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej Paweł Żygliński. Spośród osiemnastu finalistów – żołnierzy Wojska Polskiego, którzy w piątek (30.04.) stoczą swoje najważniejsze walki, aż czterech to żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.

13. Śląska Brygada Obrony Terytorialnej/ mat.prasowe

W kategorii 75 kg zobaczymy szer. Pawła Żyglińskiego, żołnierza 13 Śląskiej Brygady OT.

Zamiłowanie do gimnastyki, predyspozycje fizyczne i marzenia nastolatka pchnęły mnie w ramiona MMA. Filmy o sportach walki oglądałem z zaciekawieniem i liczyłem na to, że kiedyś mi będzie dane stoczyć zawodowy pojedynek. MMA to sport wszechstronny. Nie ma dużych ograniczeń, Można walczyć w stójce, parterze. Trzeba wykazać się zarówno kondycją, siłą, ale przede wszystkim dobrą taktyką i świeżą głową.

– opowiada szer. Żygliński. Jak podkreśla udział w finale to dla niego przede wszystkim wielkie wyróżnienie, prestiż, a także zwieńczenie przygotowań:

Jest to kolejna poprzeczka do przeskoczenia, kolejne wyzwanie, któremu muszę podołać.

Mistrzostwa Wojska Polskiego w Walce w Bliskim Kontakcie to wydarzenie, które od 2015 roku organizuje Akademia Wojsk Lądowych. Raz w roku, na AWL spotykają się najlepsi fighterzy z jednostek wojskowych z całej Polski, walcząc o tytuł w klasyfikacji indywidualnej oraz o punkty do klasyfikacji drużynowej dla swojej dywizji, jednostki lub rodzaju wojsk.

13. Śląska Brygada Obrony Terytorialnej/ mat.prasowe

W programie piątkowej (30.04.) gali zaplanowanych jest 7 pojedynków w formule MMA oraz jeden specjalny – bokserski bój z udziałem mistrza Mateusza Masternaka. Fightcard gali tworzą żołnierze wszystkich rodzajów sił zbrojnych RP. W oktagonie zobaczymy czołgistów, spadochroniarzy, specjalsów, terytorialsów i wielu innych. Swój pojedynek stoczą również kobiety-żołnierze. Wszystko w otoczeniu najnowocześniejszego sprzętu wojskowego i z wojskową oprawą. Gala finałowa jest zwieńczeniem walk eliminacyjnych, które odbyły się 23 kwietnia we wrocławskiej Akademii Wojsk Lądowych.  Do walki stanęło ponad 80 żołnierzy ze wszystkich rodzajów sił zbrojnych (w tym kilkanaście kobiet), którzy rywalizowali w 11 kategoriach wagowych.

13. Śląska Brygada Obrony Terytorialnej/ mat.prasowe

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2022