Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Test na obecność koronawirusa w formie drive thru. Jak się przygotować?

Facebook Twitter

Kolejki przed punktami drive thru to już stały element krajobrazu w naszym regionie. Pacjenci przyjmowani są według kolejności przybycia. Nie ma możliwości umówienia się na konkretną godzinę.

Jeżeli jednak podczas wystawiania zlecenia na badanie podasz swój numer telefonu, możesz otrzymać SMS z sugerowanym dniem i godziną oraz adresem mobilnego punktu w okolicy. System dokona wstępnej rezerwacji tego terminu. A o czym trzeba pamiętać wybierając się na badanie do punktu drive thru? Przypomina Beata Gomularz-Szczepaniak z punktu drive thru działającego przy szpitalu w Knurowie:

W dniu, w którym macie mieć wykonane badanie na 3 godziny przed wykonaniem badania należy powstrzymać się od jedzenia, pić tylko wodę. Nie myć zębów, nie palić papierosów, nie żuć gumy. Można przyjąć leki w postaci tabletek, ale 3 godziny przed badaniem nie przyjmować żeli do nosa, gardła, ani pastylek do gardła.

Przestrzeganie tych zasad pozwoli na uzyskanie prawidłowego wyniku testu. Nie odbieramy go osobiście. Wynik jest udostępniony w Internetowym Koncie Pacjenta.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lipca 2024