Tężnia solankowa w Żorach dziś i jutro będzie nieczynna. Powód? Przerwa technologiczna
Z powodu przerwy technologicznej związanej z wymianą solanki - jak informuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach - nie będzie w najbliższych dniach możliwości skorzystania z tężni solankowej w żorskim Parku Cegielnia. - Obiekt tężni będzie nieczynny i wyłączony z użytkowania - przekazują przedstawiciele MOSiR-u w Żorach, dodając, że będzie tak w dniach 15 i 16 czerwca.

Szacowany czas czytania: 00:49
Dziś i jutro nieczynna będzie tężnia solankowa w Żorach. Dlaczego?
Przez dwa dni mieszkańcy Żor nie będą mieli możliwości skorzystania ze znajdującej się w miejscowym Parku Cegielnia, tężni solankowej.
W dniach 15–16 czerwca obiekt tężni będzie nieczynny i wyłączony z użytkowania
– przekazuje za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych żorski Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który sprawuje pieczę zarówno nad Parkiem Cegielnia, jak i wspomnianą tężnią, która mieści się na jego terenie.
Powodem, dla którego żorska tężnia będzie wyłączona z użytkowania jest przerwa technologiczna. Jest ona związana z wymianą solanki.
Już teraz przedstawiciele żorskiego MOSiR-u zachęcają jednak do ponownego korzystania z prozdrowotnego obiektu.
Zapraszamy ponownie po zakończeniu prac
– piszą w sieci osoby związane z MOSiR-em w Żorach, dziękując przy okazji za wyrozumiałość jeśli chodzi o przerwę w użytkowaniu tężni.