Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Tężnia w Rybniku: Ławki na betonowych schodach starego basenu

Facebook Twitter

Rybnik poleca koncerty przy tężni na Paruszowcu. Widownię przygotowano na betonowych schodach, które otaczały dawny basen. Przygotowano 11 drewnianych siedzisk. To realizacja projektu z lokalnego budżetu obywatelskiego 2022.

fot.M.Koczy/ rybnik.eu

Widownia przy tężni doskonale wkomponowała się w otoczenie dzięki wykorzystaniu ukształtowania terenu i infrastruktury dawnego basenu. Całość dopełniają kwiaty i krzewy, które posadzili pracownicy Zarządu Zielenie Miejskiej. Inwestycja kosztowała w sumie 50 tysięcy złotych – zgodnie z projektem zgłoszonym do budżetu obywatelskiego.

fot.M.Koczy/ rybnik.eu

Jak tylko pogoda na to pozwoli, pomiędzy siedziskami pojawi się jeszcze trawa – póki, co jest na to za gorąco. Na tężni cudnie kwitną też rabaty! Ogromne hortensje, liliowce a także słoneczniki, które już na dobre rozgościły się i rozpromieniają wszystko wokół zapraszają do tego, by nacieszyć oczy barwami lata.

– zachęca do odwiedzania tężni Joanna Kotynia-Gnot, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Rybniku.

fot. Zarząd Zieleni Miejskiej/rybnik.eu

Koncerty wśród kwiatów hortensji i słoneczników

W każdą sierpniową niedzielę miejsce będzie dodatkowo rozbrzmiewać muzyką. Wszystko za sprawą letnich koncertów kameralnych, na które zaprasza Rada Dzielnicy Paruszowiec-Piaski. Muzyczne spotkania, które rozpoczynają się o godzinie 16.00, są bezpłatne. Za nami już pierwszy koncert plenerowy pt. „Od klasyki do rozrywki” – 7 sierpnia zespół Canzonetta Trio zaprezentował utwory Haydna i Mozarta, muzykę filmową i operetkową oraz piosenki z repertuaru Franka Sinatry.

Trzy kolejne koncertowe niedziele:

  • 14 sierpnia, godz. 16.00, koncert „Ach ten Paryż”
    Take Trio – Jurek Kleczka (akordeon), Andrzej Trefon (gitara) i Andrzej Kocyba (kontrabas). Sławne piosenki francuskie – utwory z repertuaru takich artystów jak: Edith Piaf czy Joe Dassin
  • 21 sierpnia, godz. 16.00, koncert „Muzyka polska”
    Duet fortepianowy Con Passione: Katarzyna Leśnik i Agnieszka Robok. Utwory z repertuaru m.in. Ignacego Jana Paderewskiego i Stanisława Moniuszki
  • 28 sierpnia, godz. 16.00, koncert „Muzyczne pożegnanie lata”
    Elara Classic Trio – Elżbieta Skrzymowska (skrzypce), Joanna Kania (klarnet) i Ariadna Łęcka (wiolonczela) z wokalistką Moniką Marcol.  Muzyka rozrywkowa i ukraińska, melodie z dzieciństwa, przeboje z filmów Disneya.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj