Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

The Thinners w Wodzisławskim Centrum Kultury online

Facebook Twitter

Ich twórczość opowiada o tym, co aktualne. Swoją muzykę adresują do każdego, kto spotyka się na co dzień z takimi samymi problemami świata, jak oni sami. Mowa o zespole The Thinners, który pojawi się na Waszych ekranach w piątek, 26 lutego o godzinie 19:00. Będzie to kolejny koncert online zorganizowany przez Wodzisławskie Centrum Kultury.

The Thinners powstał w Wodzisławiu Śląskim, a jego początki sięgają lat 90. Zespół ma na swoim koncie występ na Przystanku Woodstock w 2011 roku, dwa albumy „Mamo powiedz mi” (2013) i „Nie mów mi!” (2019), a także reprezentował Polskę w międzynarodowym projekcie, skupiającym zespoły punkrockowe z całej Europy. Oprócz tego pojawiali się na składankach czeskich i serbskich, a w 2020 roku ukazał się w ramach serii „Polska Scena Punk”, album „Czy pamiętasz”, którego tytuł zaczerpnięto z utworu wodzisławskiej formacji.

To, co wychodzi nam spod strun i pałeczek perkusyjnych, jest efektem naszej wspólnej pracy. Każdy z nas wkłada w tę muzykę część siebie i swoje pomysły, dzięki temu wszystko składa się w spójną całość i wychodzi poza schematy i szablony

– mówi Grzegorz Gawenda, założyciel kapeli.

Obecnie od kilku już lat zespół tworzą: Grzegorz Stempel (perkusja), Tomasz Sikora (gitara), Wiesław Goryl (wokal, bas) i Grzegorz Gawenda (gitara, wokal). We wcześniejszych latach w skład zespołu wchodzili także: skrzypaczka, dwóch trębaczy, puzonista i wiolonczelistki. Na obu płytach pojawiali się również goście, m.in. Agnieszka Szpargała (Leniwiec, Spare Bricks – A Pink Floyd Tribute Band), Arkadiusz Bąk (Profanacja), którzy okazyjnie towarzyszą muzykom wodzisławskiej formacji podczas występów.

The Thinners w Wodzisławskim Centrum Kultury zaprezentuje utwory z obu płyt. Koncert odbędzie się podczas bezpłatnej transmisji na żywo w internecie. Relacja dostępna będzie na Facebooku Wodzisławskiego Centrum Kultury i na kanale YouTube.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 11 maja 2021