Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Timothée Carle w Jastrzębskim Węglu [WIDEO]

Facebook Twitter

Kolejny francuski siatkarz dołącza do Jastrzębskiego Węgla. Nowym zawodnikiem mistrza Polski został 29-letni przyjmujący reprezentacji Francji, Timothée Carle.

Timothée Carle
fot. jastrzebskiwegiel.pl

W swojej klubowej karierze występował w ligach francuskiej, włoskiej, ale najbardziej znany jest z gry w Niemczech. Tam przez cztery lata reprezentował Berlin Recycling (resjakling) Volleys, z którym czterokrotnie zdobywał mistrzostwo i Superpuchar Niemiec, a także dwa razy krajowy Puchar. Z niemieckim klubem brał udział również w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Teraz 29-latek przychodzi do Jastrzębia, dlaczego?

Najważniejszy powód, który skłonił mnie do przyjścia do Jastrzębia, to gra w najlepszych rozgrywkach na świecie i w jednej z najlepszych drużyn w tej lidze, która ma cztery cele, by wygrać każde z możliwych trofeów. Wielu francuskich graczy występowało w ostatnich latach w Jastrzębskim Węglu. Oczywiście, pytałem ich o ich doświadczenia z gry w tym klubie i każdy z nich twierdził, że to była najlepsza drużyna w Polsce, klub był superprofesjonalny, a atmosfera w hali była wspaniała. W związku z tym czuję ekscytację

Timothée Carle to 10. zawodnik z Francji, który na przestrzeni ostatnich lat będzie grał w zespole Jastrzębskiego Węgla. Występował będzie obok swojego reprezentacyjnego kolegi, Bena Toniuttiego.

Timothée Carle

Pozycja: Przyjmujący
Data i miejsce urodzenia: 30.11.1995, Toulon (Francja)
Wzrost: 199 cm
Waga: 83 kg
Zasięg w ataku: 352 cm
Zasięg w bloku: 324 cm
Przebieg kariery: Centre national de volley-ball, AS Cannes VB, GFC Ajaccio VB (FRA), Tonno Callipo Vibo Valentia (ITA), Berlin Recycling Volleys (GER).

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lipca 2024