Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Tłumy petentów przed raciborskim magistratem! Powód? Dotacje na wymianę źródeł ciepła

Facebook Twitter

Jak przypominają urzędnicy, o pozytywnym rozpatrzeniu wniosku nie decyduje kolejność zgłoszeń, ale efekt ekologiczny, który będzie konsekwencją wymiany. Warto dodać, że program nie jest skierowany wyłącznie do właścicieli domów jednorodzinnych. Wnioski mogą składać również osoby zainteresowane modernizacją źródła ciepła w lokalu mieszkalnym.

www.raciborz.pl

O dotację mogą się starać zarówno ich właściciele, jak i najemcy. W Raciborzu są pieniądze m. in. na likwidację pieców kaflowych czy kuchennych, kotła centralnego ogrzewania, pieców wolnostojących typu „koza” oraz na montaż alternatywnego, ekologicznego źródła ciepła w rodzaju pieca gazowego lub zasilanego energią elektryczną.

Co trzeba zrobić, aby uzyskać dotację? Wystarczy, że chętni wypełnią wniosek, do którego dołączą fotografię posiadanego pieca. Zainteresowani muszą także złożyć oświadczenie znajdujące się we wniosku o posiadanym tytule prawnym. Na formularzu musimy podać także dane dotyczące istniejących źródeł ciepła. Na ostatniej stronie wniosku podajemy natomiast dane obiektu budowlanego.

Program Ograniczania Niskiej Emisji na lata 2018 – 2028 realizowany jest ze środków własnych gminy oraz z pieniędzy pozyskanych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj