Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Tłusty czwartek w Wiśle – to będzie bardzo słodki konkurs [WIDEO]

Facebook Twitter

To bardzo pyszny i sympatyczny konkurs, który pozwala bez wyrzutów sumienia zjeść niezliczoną ilość tych dobroci. Wiele gospodyń już szykuje się na ten dzień. Tłusty czwartek to w Wiśle od wielu lat dzień, w którym wybiera się najlepszego beskidzkiego kreplika, czyli pączka.

Tłusty czwartek w Wiśle oznacza tylko jedno – krepliki

Do dzisiaj (14.02.) mieszkańcy Śląska Cieszyńskiego mogą zgłosić się jeszcze do tego konkursu. Jak mówi Katarzyna Czyż – Kaźmierczak, szefowa Wiślańskiego Centrum Kultury –

zachęcamy do udziału osoby fizyczne, szkoły, restauracje, cukiernie, koła gospodyń.

Katarzyna Czyż – Kaźmierczak: Będziemy wybierać tego najlepszego, najpiękniejszego, najpiękniejszego beskidzkiego krepla wykonanego według starej beskidzkiej receptury. Jeszcze można się zgłaszać do udziału. Zachęcamy serdecznie. Mamy dwie kategorie: zawodową i domową, a oprócz tego w tym roku będziemy wybierać krepla diamentowego, czyli publiczność, która będzie bawić się razem z nami, będzie uznawać, który beskidzki kreplik jest właśnie tym diamentowym.

tłusty czwartek

Finał konkursu i degustacja odbędzie się w tłusty czwartek (16.02.) w Pizzerii BELWEDER przy ul. Wyzwolenia 48 o godz. 10:00. Należy pamiętać, że pączki muszą zostać przygotowane wg beskidzkiej receptury, tzn. z powidłami śliwkowymi, ze spirytusem, smażone na smalcu.

Zgłoszenia przyjmowane są do 14 lutego w Wiślańskim Centrum Kultury, Pl.B. Hoffa 3A, tel. 602 177 262, e-mail: [email protected].

tłusty czwartek

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 czerwca 2023