Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

To będzie czterogodzinne taneczne show. 19. edycja Gali Tanecznej MIX 2021 online

Facebook Twitter

Kroi się czterogodzinne taneczne show na onlajnie! Będzie można je zobaczyć już 18 kwietnia na kanale YouTube Wodzisławskiego Centrum Kultury. Przed nami 19. edycja Gali Tanecznej MIX 2021.

Gala Taneczna MIX 2021 to impreza, w której uczestniczyć będą zespoły taneczne z południowej Polski. Nie zabraknie przedstawicieli Knurowa, Zabrza, Żywca, Libiąża, Bielska-Białej czy Oświęcimia. Formacje będą rywalizować w kategoriach show dance, street dance oraz w tańcu towarzyskim.

fot.mat.prasowe WCK

W pierwszym etapie zespoły zgłaszały się do WCK przesyłając swoje nagrane występy. Drugi etap to już właściwe wydarzenie, podczas którego oceniać ich będzie komisja sędziowska, składająca się ze specjalistów z zakresu różnych technik tańca.

fot.mat.prasowe WCK

18 kwietnia jurorzy będą się bacznie przyglądać wszystkim prezentacjom tanecznym w siedzibie organizatora na ekranie kinowym. Po obejrzeniu wszystkich prezentowanych choreografii poznamy werdykt jury, a zwycięzcom zostaną wręczone nagrody.

fot.mat.prasowe WCK

Jury

  • Dariusz Kurzeja z Bytomia – założyciel Śląskiej Szkoły Tańca, choreograf, tancerz, pedagog, sędzia World Dance Sport Federation oraz sędzia klasy międzynarodowej Polskiego Towarzystwa Tanecznego I kategorii w stylu Taniec Towarzyski, Jazz Dance i Freestyle, Partner Torres Salsa Group’s. Pracował w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej – Teatr Tańca – choreografie do spektakli „Wesele” St. Wyspiańskiego i „Czyż nie dobija się koni” H. Mcloy w adaptacji i inscenizacji Jerzego Stuhra.
  • Katarzyna Grzegorzek z Bełku – nauczyciel tańca, choreograf formacji tanecznej Zygzak. Pomysłodawczyni i kierownik artystyczny odbywającego się od 2009 r. festiwalu mażoretek „PARADA”. Juror i sędzia wielu festiwali tanecznych. Sędzia krajowy i międzynarodowy International Federation of Majorette Sport. Przez kilkanaście lat związana z rybnicką formacją „Przygoda”. Współpracuje z orkiestrą „Dębieńsko”. Wielokrotnie nagradzana na Mistrzostwach Polski i Świata.
  • Marcin Kost absolwent AWF Katowice. Ukończył studia wychowania fizycznego, ze specjalizacją gimnastyki korekcyjnej. W 2011r. uzyskał tytuł trenera 2 Klasy Akrobatyki Sportowej. Założyciel Firmy – Ekipy AKROBREAK w 2016 r. Tańcem zajmuje się od 2006 r. Swoją ciężka pracą i determinacją udowadnia, że nic nie jest niemożliwe! W wieku 29 lat zrealizował swoje marzenie wygrywając najbardziej prestiżowe zawody Breakdance w Polsce Redbull BCONE Poland Cypher 2018 – a następnie jako jedyny Polski Bboy reprezentował nasz kraj na Światowych finałach Redbull BCONE Last Chance Cypher, gdzie zakończył rywalizację w Top 16. Marcin “Kostek” Kost, zaraża wszystkich swoją pasją, którą pielęgnuje codziennie, aktywnie bierze udział w życiu kultury Hip Hop, a także doskonali swoje umiejętności akrobatycznie, kreując własne taneczne „ja”, łącząc akrobatykę wraz z Bboying’em.

Gala Taneczna odbędzie się w niedzielę (18.04.). Początek transmisji organizator zaplanował na godzinę 15.00. Link do wydarzenia pojawi się na stronie internetowej Wodzisławskiego Centrum Kultury oraz w mediach społecznościowych WCK, w tym na Facebooku. Dostęp do transmisji jest bezpłatny.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj