Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

To będzie muzyczne spotkanie. Sabina Szewczyk „COOLturalnym gościem WCK”

Facebook Twitter

Sabina Szewczyk - „Sana” to wokalistka, która wraz z zespołem gościć będzie w Wodzisławskim Centrum Kultury. Muzycznie bowiem zapowiada się kolejna odsłona wydarzenia „COOLturalny gość WCK”, która zaplanowana została na poniedziałek (15.11.) na godzinę 19.00.

Jak mówi wokalistka wywodząca się z Rydułtów, nawet w najśmielszych snach nie przypuszczałaby, że dane jej będzie zaliczyć opolskie Debiuty. A jednak, udało się. Sabina Szewczyk „Sana” znalazła się w finałowej dziesiątce i swą artystyczną wrażliwością obdarowała słuchaczy koncertu Debiuty, podczas 58. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Na scenie w Amfiteatrze zaprezentowała swój „Pancerny płaszcz”. Sukcesywnie tym, co wypływa wprost z jej wnętrza dzieli się z innymi. A we wnętrzu tym kryją się ogromne pokłady delikatności. To nie tylko wszechstronna wokalistka, ale i autorka tekstów. Swą pasję dzieli i współpracuje z zawodowymi muzykami: Krzysztofem Mandryszem, kompozytorem, wprawnym gitarzystą basowym, Natalią Krząkałą, wirtuozką instrumentów perkusyjnych oraz Markiem Kowalskim, uzdolnionym gitarzystą sesyjnym.

Warto dodać, że wspólnie wywalczyli drugie miejsce w ogólnopolskim „Festiwalu Scyzoryki” w Kielcach, znaleźli się też w finałowej dziesiątce Festiwalu Młodych Talentów, który w październiku miał miejsce Szczecinie. Wokalistka o swojej sztuce mówi, że to „połączenie subtelnego głosu z elektroakustyczną muzyką”.

O tym, czy tak jest, słuchacze przekonać będą mogli się podczas wydarzenia „COOLturalny gość WCK”. Na zainteresowanych czeka nie tylko zajmująca rozmowa z artystką i towarzyszącymi jej muzykami, ale też popis ich możliwości.

Aktualnie Sabina Szewczyk wraz z zespołem promuje swoje debiutanckie wydawnictwo „Unisono”. Muzycy cenią sobie niezależność i swobodę w tworzeniu oraz kreowaniu wizerunku. O czym opowiadają? Jaką miarą mierzą swe sukcesy? W kim upatrują odbiorców swojej twórczości? Gdzie z zaciekawieniem szukają inspiracji? Jakie emocje towarzyszą im na scenie? Na te i na wiele innych pytań odpowiedź poznamy już 15 listopada. Wstęp na wydarzenie bezpłatny.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj