Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

To będzie niezwykły koncert. Ukraiński chór w piątek i sobotę przed publicznością w Rybniku

Facebook Twitter

Soliści Narodowego Zasłużonego Akademickiego Chóru Ludowego Ukrainy im. Gieorgija Veryovki z Kijowa dziś (24.02.) wystąpią w rybnickim Świerklańcu. Wyjątkowy koncert, wyjątkowych artystów.

koncert

To koncert, zapowiadany przez Komandorię Śląska Stowarzyszenia Dam i Kawalerów Orderu Św. Stanisława w Polsce oraz Fundację „Siła Ukraińskiego Ducha”. Początek o 18.00, a po występie artystów aukcja oryginalnych obrazów znanych ukraińskich malarzy. Dochód z licytacji zostanie przekazany na pomoc Siłom Zbrojnym Ukrainy, na wsparcie ludności cywilnej dotkniętej agresją rosyjską oraz osobom przymusowo wysiedlonym.

Soliści ukraińskiego chóru mieli po raz pierwszy zaśpiewać w Rybniku już wczoraj (23.02.) w kościele pw. Św. Jana Nepomucena w Chwałęcicach, jednak z uwagi na problemy z uzyskaniem na czas stosownych dokumentów umożliwiających im wyjazd z kraju, a potem oczekiwanie na granicy, nie dotarli w porę do naszego regionu. Dlatego ten koncert odbędzie się jutro. Oba wydarzenia są bezpłatne, ich początek o 18.00.

koncert

fot. FB/Національний Заслужений Академічний Український Народний хор ім. Г.Верьовки

Dochód z licytacji zostanie przekazany na pomoc Siłom Zbrojnym Ukrainy, na wsparcie ludności cywilnej dotkniętej agresją rosyjską oraz osobom przymusowo wysiedlonym. Organizatorami koncertów są Komandoria Śląska Stowarzyszenia Dam i Kawalerów Orderu Św. Stanisława w Polsce wspólnie z Fundacją „Siła Ukraińskiego Ducha”.

Zobacz film z występu chóru 

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 czerwca 2023