Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

To będzie ostra rywalizacja. Zawody Pucharu Świata w kolarstwie górskim w Jastrzębiu

Facebook Twitter

Zawody Pucharu Świata w kolarstwie górskim - impreza tej rangi już w najbliższą sobotę zagości na terenie jastrzębskiego Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego. Emocje powinny być spore, bo zaprezentują się najlepsi zawodnicy z kraju.

Zawody Pucharu Świata w kolarstwie górskim

Zawody Pucharu Świata w kolarstwie górskim

Już po raz siódmy odpalą „pressingową petardę”! To będzie Puchar Polski połączony z kwalifikacjami do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu i Mistrzostw Świata MTB w Andorze. Już w najbliższą sobotę (18.05.) na terenie Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego ścigać będą się najlepsi zawodnicy kolarstwa górskiego z kraju zagranicy. Imprezę zapowiada Tomasz Kubala ze Stowarzyszenia MTB Pressing Team, organizator zawodów.

Tomasz Kubala: Zawody na pewno bardzo prestiżowe i spodziewamy się czołówki zawodników z Polski i zagranicy również. Na pewno mistrzowie Polski się pojawią i najlepsi  górale w kraju. To jest finał kwalifikacji. Już były dwie edycje, gdzie zawodnicy się kwalifikowali, u nas jest ta końcówka, czyli ostateczne przypieczętowanie po prostu dla dwóch osób, które pojadą do Paryża i będą nas reprezentować w kolarstwie górskim w kategorii elita. To jest życiowa szansa dla tych zawodników i myślę, że również nasze zawody tak jakby się przyczynią do tego, że w Paryżu będą najlepsi.

Jaka trasa do pokonania?

Tomasz Kubala: Jest to olimpijska odmiana kolarstwa górskiego, czyli mamy trasę około 4-kilometrową, pokonywane wielokrotnie, najeżoną trudnościami technicznymi – są tam elementy skalne, są dropy, z których trzeba skoczyć, są różne bandy, kłody. Także naprawdę wymagająca trasa, godna Pucharu Polski.

Tomasz Kubala

W planach na sobotę (18.05.) także wyścigi najmłodszych miłośników jazdy na dwóch kółkach, wciąż jeszcze można zapisywać dzieci:

Tomasz Kubala:  Dla dzieci jest trasa łatwiejsza, zresztą różne są warianty trasy dla różnych kategorii wiekowych. Oczywiście ta najtrudniejsza wersja jest dla tych najlepszych, aczkolwiek zapraszamy również dorosłych amatorów, którzy również mogą się zmierzyć z trasą Pucharu Polski i na pewno będą w stanie ją przejechać. Szczególnie właśnie zapraszamy kibiców, jest to jedyna tej rangi impreza w województwie śląskim, więc myślę, że emocji nie zabraknie i zapraszamy kibiców do odwiedzenia Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego w najbliższą sobotę.

Zawody startują już o 9.00.  Zapisy i wszystkie informacje o zawodach znajdują się na naszej stronie internetowej TUTAJ oraz facebooku.

Program zawodów:
9.00 – Masters, Amator, Cyklosport
10.15 – Junior Młodszy
11.30 – Elita kobiet, Juniorka, Juniorka młodsza, Cyklosport-Masters K
13.30 – Elita Mężczyzn, Junior
15.30 – Młodzik, Młodziczka
16.30 – Żak, Żakini
17.00 – Kategorie dziecięce
17.30 – Dekoracje

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024