Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

To będzie pierwsza Noc Teatrów w historii Wodzisławia Śląskiego

Facebook Twitter

Już w najbliższą sobotę (20.09.) publiczność będzie mogła obejrzeć kilka przedstawień, wystawionych przez różne teatry i w różnych formach. Wszystko zacznie się o godzinie 18.00, a w programie zarówno spektakl teatru ruchu, teatr uliczny czy happening, a na finał teatr ognia.

Imprezy odbędą się w różnych punktach miasta.

Już o godzinie 18:00 przedstawienie marionetkowe Teatru Barnaby z Gdańska pod tytułem „Czerwony Kapturek”. Zapraszamy wszystkie dzieci całkiem małe i te troszkę większe na niecodzienne spotkanie z aktorem lalkarzem i jego marionetkami. Miejsce przedstawienia będzie ruchome – Mały Rynek lub w razie niepogody w holu głównym wodzisławskiego Muzeum.

O godzinie 19:00 wystąpi Teatr Wodzisławskiej Ulicy w klasycznej komedii z politycznym zacięciem „Rewizor” M. Gogola, w reżyserii Doroty Nowak, w miejscu oryginalnym acz adekwatnym do wydarzenia, czyli na dziedzińcu Urzędu Miasta na ul. Bogumińskiej. W razie niepogody przedstawienie odbędzie się w budynku Głównym Urzędu Miasta.

O godzinie 21:10 na płycie Rynku Głównego pojawi się Teatr Ciała Łukasza Fraś – LUQA. Przedstawienia będą poprzedzane teatralnymi zwiastunami w Galerii Karuzela, a jedno z przedstawień Teatru Ciała będzie też tam wystawione.

Godzina 21:30 w muszli koncertowej to rozpoczęcie się spektaklu „Rurarze”. To przedstawienie Teatru Sztuki Mariana Bednarka zdobyło wiele nagród na festiwalach teatralnych.

Pierwszą Noc Teatrów w Wodzisławiu Śląskim zamknie Teatr Ognia Pi-Art ze swoim nowym przedstawieniem „Pokusa”. Spektakl planowany jest na godzinę 22:15.

Głównym organizatorem i pomysłodawcą jest Witold Bornikowski. Współorganizatorem jest: Narodowe Centrum Kultury oraz Wodzisławskie Centrum Kultury.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj