Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

To będzie trudny rok dla stowarzyszeń. Rybnik tnie dotacje

Facebook Twitter

Nie będzie pieniędzy na granty dla organizacji pozarządowych w Rybniku. Decyzja jeszcze nie zapadła, ale władze miasta już zapowiedziały stowarzyszeniom, że przyszły rok będzie dla nich bardzo trudny.

budżet rybnika

Sytuacja finansowa Rybnika jest fatalna. Miasto już zapowiedziało cięcia w oświacie, teraz mają one dotknąć organizacje pozarządowe:

Nie będzie pieniędzy najprawdopodobniej na dotacje dla organizacji pozarządowych. Przyszły rok będzie zupełnie inny budżetowo, niż dotychczasowo to przeżywaliśmy.
Radio 90: Te cięcia dotkną organizacje pozarządowe wszystkie?
W każdym obszarze, w obszarze kultury, sportu. Tu jesteśmy konsekwentni i staramy się działać proporcjonalnie. Organizacje zostały uprzedzone o tym, że przyszły rok nie będzie obfitował w liczne konkursy na dotacje.

Brak pieniędzy w miejskiej kasie to efekt polityki rządu – dodaje Agnieszka Skupień rzecznik Urzędu Miasta:

Niestety, zapowiadają się lata chude. Mieliśmy lata tłuste, będziemy mieli lata chude. Dla samorządu idzie ciężki czas, ponieważ wiele zadań zleconych przez rząd jest niedofinansowane. Nieustannie o tym przypominamy, ale dzisiaj mamy wszyscy będziemy odczuwali konsekwencje tzw. wielkiej polityki. To, co jest w Warszawie i wydaje nam się bardzo dalekie, zaczyna dotykać nas w różnych miastach. Również dotykać Rybnika, stąd ostre ciecia konieczne, wymagane w samorządzie.

Projekt budżetu miasta Rybnika ma być gotowy do 15 listopada. Więcej na ten temat we wtorek (13.10.) w porannej rozmowie w Radio90. Gościem Arkadiusza Żabki będzie wiceprezydent Piotr Masłowski. Początek rozmowy tuż po 8.00

Posłuchaj i zobacz naszą audycję: Poranny Gość Radia 90

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lutego 2024