Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

To był bal! Bal Maskowy dla osób z niepełnosprawnościami

Facebook Twitter

Po raz 20. Powiatowy Ośrodek Wsparcia "Perła" oraz WTZ św. Hiacynta i Franciszka Caritas Archidiecezji Katowickiej zorganizowali wspólnie w powiecie wodzisławskim Bal Maskowy dla osób z niepełnosprawnościami. Bawiło się 130 uczestników.

Bal Maskowy dla osób z niepełnosprawnościami
fot. powiatwodzislawski.pl

Bal Maskowy dla osób z niepełnosprawnościami

Większość z bawiących się stanowiły osoby, które na co dzień uczęszczają na Warsztaty Terapii Zajęciowej w Połomi, Gorzycach i Wodzisławiu Śląskim. Nie zabrakło też podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim i w Gorzycach oraz Powiatowego Ośrodka Wsparcia „Perła”. Wśród gości byli również uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Jastrzębiu- Zdroju.

Od 20 lat tworzymy wydarzenie, na które osoby z niepełnosprawnościami czekają właściwie cały rok. To dla nich ogromne przeżycie i tygodnie przygotowań. To także walka o tytuł króla i królowej balu. Staramy się o to, aby dostarczać im okazji do integracji i wspólnej zabawy

– mówiła Karolina Końka, dyrektor wodzisławskiej „Perły”.

Bal Maskowy dla osób z niepełnosprawnościami

fot. powiatwodzislawski.pl

Wraz z dźwiękami muzyki sala balowa zapełniła się tańczącymi w barwnych strojach uczestnikami. Bal rozpoczęło uroczyste odtańczenie poloneza z udziałem m.in. starosty wodzisławskiego Leszka Bizonia oraz przewodniczącego Rady Powiatu, Adama Krzyżaka. Podczas imprezy odbywały się liczne konkursy z nagrodami. Tradycyjnie, jak co roku, każdy uczestnik mógł się wykazać pomysłem na oryginalne przebranie, a najlepsze kostiumy zostały nagrodzone. Wybrano także króla i królową balu.

Bal Maskowy dla osób z niepełnosprawnościami

W wydarzeniu nie zabrakło przedstawicieli powiatu. W jubileuszowej edycji balu uczestniczyli starosta wodzisławski Leszek Bizoń, przewodniczący Rady Powiatu Adam Krzyżak oraz radne powiatowe: Izabela Tomiczek i Joanna Rduch-Kaszuba-przewodnicząca Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych.

Wiem, jak ważne dla podopiecznych naszych powiatowych WTZ-ów, DPS-ów czy Ośrodka „Perła” są takie wydarzenia, jak dzisiejszy bal. Ale nie tylko. Z równie wielką radością osoby z niepełnosprawnościami przyjeżdżają na nasz Powiatowy Blues czy Olimpiadę Osób Niepełnosprawnych. Każde z tych wydarzeń co roku przyciąga kilkaset osób. Osób o wyjątkowych potrzebach. Cieszę się, że praktycznie co roku, mogę wspólnie nimi w tych wydarzeniach uczestniczyć

– mówił Leszek Bizoń, starosta wodzisławski.

Trwający kilka godzin bal był okazją do dobrej zabawy oraz spędzenia czasu wspólnie z kolegami z innych ośrodków. Zabawa karnawałowa upłynęła w pozytywnej atmosferze i przyniosła wszystkim uczestnikom wiele radości.

Bal Maskowy dla osób z niepełnosprawnościami

fot. powiatwodzislawski.pl

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 maja 2023