Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

To był bal! Specjalna impreza dla wcześniaków

Facebook Twitter

Wcześniaki urodzone w jastrzębskim szpitalu bawiły się na balu. We wtorek (12.11) kilkadziesiąt maluchów w hali Omega wraz ze swoimi rodzicami uczestniczyło w II balu wcześniaka.

Były wspólne tańce, konkursy, zabawy i pamiątkowe zdjęcia:

Jak jednak mówi Joanna Stępień, lekarz zarządzający oddziałem neonatologicznym w jastrzębskim szpitalu, najważniejsze było zobaczyć, jak dzieci się rozwijają i są zdrowe:

Strasznie się cieszymy, że mogliśmy się spotkać w tak licznym gronie i że te nasze dzieciaki się tak świetnie bawią. My też, nawet pan dyrektor. Jak wychodzą z oddziału takie maluchy, to wiemy, że potrafią jeść, że tyją. Natomiast tu dopiero widzimy, jak świetnie się rozwijają, jak są zdrowe. Jest to dla nas bardzo ważne.

Średnio co dziesiąte dziecko w Polsce rodzi się wcześniakiem. Wiąże się z tym sporo zagrożeń, na szczęście o wcześniactwie mówi się coraz częściej – dodają lekarze Anna Szytenhelm i Damian Stasik podkreślają, że takie spotkania pokazują, że to co robią ma sens:

Takie bale to nasze wspólne święto – mówi Marcelina Kowalska rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu Zdroju:

To jest święto naszej neonatologii. Cały personel wkłada ogrom pracy w to, żeby się to udało. A zobaczenie efektów swojej pracy w postaci uśmiechniętego, szczęśliwego dziecka, które bawi się na takiej imprezie, to jest nagroda sama w sobie za ten ogromny wysiłek.

Zobaczcie jak wcześniaki bawiły się na swoim balu:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj