Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

To był dzień treningowy Olimpiad Specjalnych

Facebook Twitter

Tu wszyscy są zwycięzcami. Liczy się przede wszystkim dobra zabawa.

W Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu w konkurencjach sportowych sprawdzały się osoby z niepełnosprawnościami, to osoby z ciężkimi upośledzeniami fizycznymi i umysłowymi. Piątek (25.10.) był śląskim dniem treningowym Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych.

Chodzi o to, żeby pokazać, że mimo wielu ograniczeń, które posiadają osoby biorące udział w tych zawodach, one mają wielką wolę walki, dają z siebie wszystko. Wykonują bardzo proste zadania, ale kosztują ich to niemało wysiłku. Konkurencje są bardzo różne: od bardzo prostych, od podniesienia głowy, przetoczenia się na materacu, przejścia przez tunel, po trudniejsze, gdzie trzeba utrzymać równowagę np. przechodząc przez ławeczkę (…). Każdy wraca z medalem, każdy wraca przede wszystkim z pozytywnymi wrażeniami i pozytywną energią.

– mówi Monika Buła ze Szkoły Specjalnej nr 23 w Jastrzębiu.

W zawodach uczestniczyło 13 klubów olimpiad specjalnych z całego Śląska, byli tez goście specjalni z zaprzyjaźnionego klubu z Kiczorek – to Małopolska:

– usłyszała Monika Sokołowska.

Podobne dni treningowe odbywają się także w innych miastach naszego województwa, w połowie listopada zapraszają do siebie Żory.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 16 maja 2022