Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

To był jubileuszowy – XV bieg na Pilsko. Trasę pokonało ponad 300 uczestników [GALERIA]

Facebook Twitter

Impreza organizowana przez Stowarzyszenie Biegów Górskich z Jastrzębia jak co roku przyciągnęły tłumy zawodników. Wczoraj (12.07.) do Korbielowa zjechało ponad 300 biegaczy i biegaczek, by zmierzyć się z górą liczącą 1557 metrów. Tym razem musieli pokonać nową trasę liczącą 10 kilometrów.

Na szczycie najszybszy okazał się Andrzej Długosz, który uzyskał czas nieco ponad 53 minuty. Wśród kobiet najszybsza była utytułowana Dominika Wiśniewska-Ulfik. Jak ocenia nową trasę i bieg?

W ramach Biegu na Pilsko rozegrano Mistrzostwa Polski Weteranów w biegach górskich. Medale i tytuły rozdano w kilku kategoriach wiekowych. W jednej z nich zwyciężył reprezentujący Starostwo Powiatowe w Żywcu, organizator półmaratonu dookoła jeziora żywieckiego, Mirosław Dziergas, który po biegu nie krył radości:

Konkurencji w swojej kategorii wiekowej nie miała Małgorzata Piątek z Żywca, która jak sama mówi, biega od lat:

Wśród najstarszych zawodniczek zwyciężyła 72-letnia Barbara Prymakowska z Tarnowa, medalistka Mistrzostw Świata, Europy i Polski Weteranów, najstarsza Polka, która weszła na szczyt Mount Blanc. Jak mówi, każdy kilometr, który pokonuje, dedykuje swojej córce:

15 bieg na szczyt Pilska przeszedł do historii. Wiele wskazuje na to, że mimo zeszłorocznych zapowiedzi organizatorów, że będzie to ostatnia taka impreza w Korbielowie, miłośnicy biegów górskich powrócą tam za rok. Bieg obserwował z mikrofonem Radia 90, Robert Krzyżaniak.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj