Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

To był najdłuższy od lat sezon grzewczy

Facebook Twitter

Specjaliści nie mają wątpliwości, że to efekt niskich temperatur ale też pandemii koronawirusa, dużo osób całe dnie spędza w mieszkaniach i domach.

fot. ri/ pixabay.com

Mamy początek czerwca, a jeszcze w miniony weekend słuchacze Radia 90 skarżyli się na zimne kaloryfery w swoich mieszkaniach.

Jak podaje TAURON Ciepło elektrociepłownie TAURONA w okresie od września 2019 do maja 2020 roku dostarczyły ponad 10 mln GJ ciepła dla 800 tysięcy mieszkańców województw śląskiego i małopolskiego. Utrzymujące się niskie temperatury powietrza wciąż nie pozwalają na rezygnację z ogrzewania mieszkań. Ponadto pandemia koronawirusa spowodowała, że wiele osób spędza więcej czasu w domach. Z tych względów okres grzewczy trwa tym razem wyjątkowo długo.

Do terminu zakończenia sezonu grzewczego podchodzimy elastycznie, dostosowując się do potrzeb naszych klientów. Obecnie nie stosujemy z góry określonego terminu zakończenia okresu grzewczego

– wyjaśnia Małgorzata Kuś, rzecznik prasowy TAURON Ciepło:

Dostawy ciepła uruchomiane i wstrzymywane są w dowolnym terminie, na wniosek klienta – spółdzielni lub zarządcy. W tak zwanym okresie przejściowym, wiosną i jesienią, dostawy ciepła reguluje automatyka pogodowa, umożliwiająca włączenie i wyłączenie dostarczania ciepła do budynku, w zależności od temperatury zewnętrznej.

Pod koniec maja tylko połowa mieszkańców zdecydowało się wyłączyć kaloryfery. Od września magistralami o długości ponad 1000 km dostarczono 10 mln GJ. Zanim ciepła woda trafi do kaloryferów musi  przepłynąć przez ponad 4 tys. węzłów cieplnych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj