Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

To był napad. Strzały na terenie komendy policji w Wodzisławiu Śląskim

Facebook Twitter

Napad na terenie komendy policji w Wodzisławiu. W sobotni (19.11) poranek na teren wewnętrznego parkingu wtargnęły dwie uzbrojone osoby. Padły strzały.

fot.wodzislaw-slaski.policja.gov.pl

To były ćwiczenia.

Ich celem było doskonalenie mobilności jego uczestników, współpracy, jak również doskonalenie procesu koordynacji sił i środków niezbędnych do właściwej realizacji zadania.

– czytamy na stronie policji w Wodzisławiu. Według scenariusza tuż po godzinie 10.00 dyżurny wodzisławskiej Policji został powiadomiony przez policjantów Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego, którzy właśnie przywieźli do komendy zatrzymanego mężczyznę, o wtargnięciu na wewnętrzny parking dwóch uzbrojonych napastników. Te osoby, wykorzystując broń, próbowali odbić zatrzymanego.

fot.wodzislaw-slaski.policja.gov.pl

Podczas odparcia ataku i zatrzymania sprawców, policjanci oddali strzały w ich kierunku, w wyniku czego jeden ze sprawców został ranny. Mundurowi obezwładnili przestępców i odebrali im broń. Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone przez dodatkowe patrole prewencji i ruchu drogowego. Kiedy sprawcy zostali już obezwładnieni i zatrzymani, jeden z nich przekazał mundurowym, że przy bramie wjazdowej został podłożony ładunek wybuchowy, który miał być zdetonowany podczas ich ucieczki. Na miejsce wezwano dodatkowe służby. Policjanci Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko – Pirotechnicznego sprawdzili teren jednostki, nie potwierdzili, by doszło do podłożenia bomby.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj