To był udany weekend dla naszych drugoligowców [WIDEO]

Piłkarze GKS-u Jastrzębie przywieźli 3 punkty z Tarnobrzega, wygrywając z tamtejszą Siarką 2:0. Szalę zwycięstwa przechylili na swoją korzyść dopiero w końcówce meczu. W 87 minucie gola dla GKS-u strzelił Kamil Adamek, w doliczonym czasie gry wynik ustalił Dominik Szczęch.

W minioną sobotę (14.10.) cieszyli się także piłkarze ROW-u Rybnik. Rybniczanie wygrali u siebie 3:0 z Gryfem Wejherowo. Po pierwszej wyrównanej, bezbramkowej połowie meczu. W drugiej goście nie wykorzystali rzutu karnego. Strzał z 11 metrów obronił bramkarz ROW-u, Kacper Rosa:

Podbudowani postawą swojego bramkarza gospodarze zaczęli trafiać do bramki gości. Najpierw gola zdobył Przemysław Brychlik, później Dawid Gojny a w końcówce rzut karny wykorzystał Mariusz Muszalik. Po meczu cieszyli się strzelcy dwóch pierwszych bramek:

Na pomeczowej konferencji dumny ze swoich piłkarzy był trener ROW-u, Roland Buchała:

Dodajmy, że dzięki sobotniej wygranej piłkarze GKS-u Jastrzębie umocnili się na trzecim miejscu w tabeli II ligi, ROW awansował na 10. miejsce. W najbliższą sobotę GKS zagra u siebie z Rozwojem Katowice, a rybniczanie na wyjeździe zmierzą się z Błękitnymi Stargard.