Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

To była bardzo zimna noc dla mieszkańców Wodzisławia

Facebook Twitter

Z powodu awarii na sieci ciepłowniczej mieszkańcy miasta nie mieli ogrzewania. A temperatury nie miały litości, termometry pokazywały 0 stopni Celsjusza. Znaczna część awarii została już usunięta, wciąż jednak nie zlokalizowano miejsca, w którym doszło do rozszczelnienia.

Co się stało? Dlaczego wyłączono ogrzewanie w całym mieście? I jak sytuacja wygląda w tej chwili?

Do awarii doszło wczoraj (25.11.) około godziny 21.00. Nastąpiło rozszczelnienie na sieci i ciśnienie spadło do 0. Ściągnęliśmy nasze służby, na chwilę obecną, ciepła nie ma w około 1000 mieszkań na 8500 wszystkich. Z tym, że my chodzimy i stopniowo uruchamiamy i jeżeli stwierdzimy, że gdzieś jest przeciek na sieci, to będziemy kopać i spawać.

– mówi kierownik Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Wodzisławiu, Józef Cieśla. W momencie gdy stwierdzono brak ciśnienia w ciepłociągu, wyłączono dostawę ciepła w całym mieście i metodą eliminacji sprawdzano poszczególne dzielnice. Te, w których nie było problemu, były systematycznie włączane do sieci. Około 3.00 w nocy ciepło zaczęło płynąć do większości mieszkań w mieście. Bez ogrzewania jest jednak nadal ponad tysiąca mieszkań – dodaje Józef Cieśla:

Osiedle Radlińska 1, czyli bloki naprzeciwko szpitala, 26. Marca – tam jest 813 mieszkań i idąc dalej – 26. Marca od 25 do 11 i tam jest 201 mieszkań.

To właśnie w tym rejonie najprawdopodobniej doszło do awarii, nadal nie udało się ustalić miejsca, w którym doszło do rozszczelnienia ciepłociągu. Pracownicy ciepłowni pracują nad rozwiązaniem tego problemu. Gdy tylko zlokalizują to miejsce, przystąpią do naprawy. Nie wiadomo kiedy mieszkańcy wspomnianych domów będą mieli ciepłe kaloryfery.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj