Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

To była szybka akcja policji z Zebrzydowic. Mundurowi odzyskali skradziony towar

Facebook Twitter

Szybka akcja policji z Zebrzydowic i zatrzymanie złodziei przez policjantów z Zebrzydowic. Wpadły cztery osoby podejrzane o dokonanie kradzieży w sklepach wielkopowierzchniowych na terenie gminy.

fot.cieszyn.slaska.policja.gov.pl

Do przestępstwa doszło w czwartek 7 stycznia 2020 r. Kierownik jednego ze sklepów późnym popołudniem, około godz. 17:45, został zaalarmowany przez pracownika o tym, że nieznany mężczyzna wyjechał wózkiem pełnym zakupów przez drzwi wejściowe omijając kasę. Wezwano policję. Wskazany przez pracowników sklepu mężczyzna szybko został zatrzymany przez skierowanych na miejsce policjantów. Do zatrzymania doszło na terenie parkingu, kiedy to sprawca już pakował skradziony towar do bagażnika samochodu. Okazał się nim być 30-letni mieszkaniec Cieszyna. Mężczyzna w przeszłości był wielokrotnie karany za kradzieże.

Policjanci na miejscu interwencji ustalili, że z tym mężczyzną podróżowały trzy inne osoby, które oddaliły się w kierunku pobliskiego sklepu. Dwie z nich zostały zatrzymane kilkanaście minut po zatrzymaniu 30-latka. Policjanci ustalili, że również dokonali kradzieży, ale na terenie innego sklepu. 38-letni mieszkaniec Zaborza i 25-letnia mieszkanka Skoczowa posiadali przy sobie wszystkie skradzione rzeczy. Trzeci mężczyzna zdołał się oddalić, jednak w wyniku szybkiej reakcji i ustaleniom zaangażowanego w czynności Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Zebrzydowicach, został zatrzymany na terenie pobliskiej stacji paliw. Okazał się nim być 28-letni mieszkaniec gminy Jasienica, który również posiadał przy sobie wszystkie skradzione artykuły.

Szybka i zdecydowana reakcja policjantów z Zebrzydowic doprowadziła do odzyskania wszystkich skradzionych rzeczy wartych prawie 1000 złotych. Wszystkie artykuły były nienaruszone i zostały przekazane pokrzywdzonym. Osoby podejrzewane o kradzieże noc spędziły w policyjnym areszcie. Następnego dnia – po zgromadzeniu i analizie zebranych przez policjantów niezbędnych dowodów w tej sprawie, cieszynianin usłyszał zarzut przestępstwa kradzieży, zaś mieszkaniec Zaborza zarzut pomocnictwa poprzez udostępnienie w tym celu swojego samochodu. Pozostała dwójka została przesłuchana w charakterze osób podejrzewanych o popełnienie wykroczenia i ukarana mandatami karnymi w wysokości 500 złotych. Za przestępstwo kradzieży grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 grudnia 2021