To były kolejne udane Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce dla naszych zawodniczek i zawodników

Jak poszło "naszym" w zakończonym wczoraj (22.07.) w Lublinie czempionacie? Po złoty medal sięgnęła w biegu na 100 metrów żorzanka, obecnie zawodniczka AZS-u AWF Katowice, Ewa Swoboda. Wygrała z czasem 11 sekund i 12 setnych, wyrównując swój najlepszy rezultat w karierze, jednak biegła z wiatrem i wynik nie trafi do oficjalnych tabel.

Po złoto sięgnął także pochodzący ze Śląska Cieszyńskiego kulomiot Michał Haratyk. Startujący w barwach KS Sprint Bielsko-Biała zawodnik pchnął kule na odległość 21 metrów i 85 centymetrów i pewnie zwyciężył.

Na złoto liczyła także raciborzanka Justyna Święty-Ersetic. Tym razem musiała jednak uznać wyższość reprezentacyjnej koleżanki Małgorzaty Hołub-Kowalik, z która przegrała o 8 setnych sekundy i stanęła na drugim stopniu podium. Srebro wywalczył także inny raciborzanin, Artur Noga w biegu na dystansie 110 metrów przez płotki, czwarty w tej rywalizacji był inny płotkarz z Raciborza, obecnie w barwach klubu z Radomia, Dawid Żebrowski.

Z brązem z Lublina wraca natomiast biegacz TL ROW-u Rybnik, Dawid Malina, który był trzeci na dystansie 5 tysięcy metrów. Dodajmy, że jego klubowy kolega Marcin Ciepłak zajął 5 miejsce w biegu na 3 tysiące metrów z przeszkodami.