Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

To, co najpiękniejsze w muzyce sakralnej

Facebook Twitter

Dwa soprany i dwa mezzosoprany, dwa fortepiany – instrument rzadko słyszany w przestrzeniach sakralnych - i skrzypce usłyszymy podczas koncertu „Dźwięki Sacrum”. Będzie to drugi z koncertów festiwalu Viva il canto, który odbędzie się w Cieszynie w dniach od 12 do 14 września.

W muzycznym dialogu wokalno-instrumentalnym spotkają się muzycy, którzy zaprezentują najpiękniejsze utwory muzyki sakralnej. Sacrum połączą subtelnie z profanum, tworząc cudowny wieczór, pełen wyjątkowego klimatu, uniesień, emocji i przeżyć. Na koncert złożą się bowiem utwory, których wciąż chcemy słuchać. W programie znajdą się m.in. Ave Maria Donizettiego, Gounoda i Schuberta, Alleluja Mozarta, Panis Angelicus Francka i słynne Pie Jesu z Requiem Webbera – twórcy przebojów musicalowych. Ten ciekawy repertuar dopełni urzekająca muzyka skrzypcowa. I jeszcze – rzadko spotykany w przestrzeni sakralnej instrument, które zabrzmi tu z pewnością zjawiskowo – fortepian. Usłyszmy śpiew czterech wokalistek – członkiń zespołu wokalnego Tre Donne z Białegostoku, które wspólnie koncertują od czterech lat. Zespół ma w swoim repertuarze operową oraz pieśniarską muzykę romantyczną, opracowania utworów współczesnych i rozrywkowych. Na instrumentach zagrają: uznana pedagog i pianistka – Halina Teliga oraz Marcin Hałat – skrzypek, kompozytor, improwizator, poruszający się między muzyką klasyczną, jazzową i improwizowaną i Aleksandra Hałat – absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu, która rozwijała swój warsztaty pianistyczny w Universität fűr Musik und darstellende Kunst w Grazu w Austrii.

13 września 2019 r., piątek, godz. 18.00, Kaplica SS Boromeuszek w Cieszynie
DŹWIĘKI SACRUM
Wykonawcy:

  • Zespół Wokalny TRE DONNE
  • Halina Teliga – fortepian
  • Marcin Hałat – skrzypce
  • Aleksandra Hałat – fortepian
  • Grażyna Durlow – słowo

Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenia Via Musica.
Bilety do nabycia w kasie Teatru im. A. Mickiewicza w Cieszynie, w systemie on-line oraz na godzinę przed każdym koncertem.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 maja 2020