Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

To dobry czas na zmianę pracy! Zobacz, gdzie ją znaleźć [materiał partnera]

Facebook Twitter

Ostatnie miesiące sprzyjają poszukiwaniu lepszych miejsc zatrudnienia. Stawki rosną, a w wielu branżach brakuje rąk do pracy. Zobacz, gdzie aktywnie poszukiwać nowego pracodawcy. O czym warto pamiętać, odpowiadając na aplikację i przesyłając swoje CV?

Po pierwsze: pokaż się z jak najlepszej strony

Pamiętaj, że przesyłając nawet krótką wiadomość do swojego przyszłego pracodawcy lub rekrutera danej firmy zostawiasz po sobie pierwsze wrażenie. A to – jak wiadomo – można zrobić tylko raz. Dlatego tak ważne jest, aby było jak najlepsze. Stosuj formy grzecznościowe („Pana”, „Panią” rozpoczynaj wielką literą), stosuj oficjalne zwroty („Uprzejmie proszę”, „Z poważaniem”) i wybierz „Dzień dobry” zamiast „Witam”. W ten sposób zostaniesz odebrany jako kandydat wart dalszego zainteresowania. Darmowe ogłoszenia dotyczące pracy, na które możesz odpowiedzieć, znajdują się na stronie internetowej https://www.bazos.pl/.

Po drugie: przygotuj profesjonalne CV

Większość firm wciąż oczekuje od swoich kandydatów profesjonalnie napisanych i dobrze wyglądających CV. Najłatwiej Ci będzie korzystać z gotowych szablonów, w których tylko edytujesz swoje dane. Wtedy masz pewność, że dokument będzie prezentować się korzystnie. Miej na uwadze, że w rubryce „praca” i „wykształcenie” obowiązuje zasada odwróconej chronologii, to znaczy pierwsze od góry powinny znajdować się jak najbardziej aktualne informacje (ostatnio ukończone kursy i ostatnie miejsce pracy).

Po trzecie: nie przesadź ze zdjęciem

Odpowiadając na darmowe ogłoszenia o pracy, jakie znajdziesz na https://praca.bazos.pl/ musisz pamiętać, że zdjęcie to ważny element aplikacyjny. Za jego pośrednictwem możesz wywrzeć zarówno dobre, jak i złe wrażenie. W Twoim CV powinna znaleźć się fotografia, która przedstawia Cię jako osobę profesjonalną, godną zaufania i sympatyczną. Wcale nie musisz sięgać po – zwykle mało korzystne – zdjęcia wykonane do dowodu osobistego bądź paszportu. Wystarczy, że założysz białą koszulę i staniesz na neutralnym tle, a następnie wykonasz sobie zdjęcie, na przykład przy użyciu telefonu. Delikatny uśmiech, nienaganny ubiór i jasna kolorystyka sprawdzą się idealnie.

Po czwarte: pisz prawdę i tylko prawdę

Kłamstwo ma krótkie nogi. Przekonał się o tym każdy, kto zboczył ze ścieżki prawdy na rzecz większych i mniejszych kłamstewek. Tak w życiu prywatnym, jak i zawodowym lepiej trzymać się faktów. Koloryzowanie w kwestii znajomości języków obcych czy umiejętności technicznych szybko wyjdzie na jaw – nawet już przy pierwszym spotkaniu rekrutacyjnym.

Po piąte: pisz i mów językiem korzyści

Odpowiadając na darmowe ogłoszenia bez rejestracji, staraj się pisać językiem korzyści i mieć na uwadze benefity, które uzyska druga strona, decydując się na zatrudnienie właśnie Ciebie. Postaw się w sytuacji przedsiębiorcy, aby go lepiej zrozumieć. Musisz umieć się sprzedać i zaprezentować z jak najkorzystniejszej strony. W końcu pracodawcy zależy na tym, abyś zapewnił mu jak najwyższą wartość świadczonych usług, w efekcie czego jego firma uzyska wyższe przychody.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj