Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„To duże rozczarowanie dla mieszkańców”. Mieczysław Kieca o szczepieniach

Facebook Twitter

W przychodniach nie ma już miejsc, aby zaszczepić do końca marca seniorów powyżej 70. roku życia. "To duże rozczarowanie dla mieszkańców" - tak o szczepieniach mówi Mieczysław Kieca prezydent Wodzisławia Śląskiego.

Gospodarz Wodzisławia zwraca też uwagę na niebezpieczny proceder tzw. „turystyki szczepionkowej”:

Mieczysław Kieca: To duże rozczarowanie dla mieszkańców, a my jako samorządowcy jesteśmy reprezentantem mieszkańców. Nie chodzi mi absolutnie o napuszczanie na kogoś, czy szukanie winnych. Wszyscy stanęliśmy w jednej linii wraz z władzami centralnymi. Namawialiśmy do szczepień, do całego systemu, który ma nas ochronić i spowodować, że szybciej wyjdziemy z pandemii, ochroni osoby najstarsze. Niestety wydarzenia ostatnich dni pokazały, że brakuje szczepionek, stanie w kolejkach przed przychodniami nie powinno mieć miejsca. Nie wygląda to najlepiej, jak na przygotowany program. (…) Robi się też niebezpieczny precedens „turystyki szczepionkowej”, to nie jest dobre.

Samorządowcom pozostanie przyglądać się sytuacji i zgodnie z poleceniem wojewody śląskiego zorganizować transport seniorów na szczepienia. W Wodzisławiu Śląskim o taką pomoc do miasta zwróciła się tylko jedna osoba:

Mieczysław Kieca: Wykonujemy to samochodami będącymi w dyspozycji naszego samorządu. Zadaliśmy pytania do firm transportowych, między innymi do korporacji taksówkarskich. (…) Wycena wykonana przez wojewodę, jest nieadekwatna do oczekiwań rynku.

Na pomoc w transporcie mogą liczyć osoby niepełnosprawne w stopniu znacznym, a także te które nie mogą samodzielnie dotrzeć do punktu szczepień przeciw Covid-19.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj