Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

To globalny konkurs dla programistów. Edycja także w Rybniku

Facebook Twitter

Globalny konkurs dla programistów zawita do Rybnika. Miasto jest jednym z miejsc, gdzie organizowana jest 29. edycja zmagań Coding Contest. W kolejny piątek (16.11.) do rywalizacji przystąpi kilka tysięcy osób na całym świecie od Barcelony po Wiedeń, od Pretorii w RPA po Pilzno. Jedną z lokalizacji konkursu jest rybnicka firma.

Fot. pixabay.com

Konkurs ma charakter otwarty, może wziąć w nim udział każdy, choć oczywiście bez pewnej dozy wiedzy z zakresu programowania się nie obejdzie. Konkurs to cykl zadań programistycznych do rozwiązania. Liczy się szybkość i jakość realizacji poszczególnych z nich. Można mierzyć się z nimi pojedynczo lub w trzyosobowych zespołach. Uczestnictwo jest darmowe.

Jak wyjaśnia Sylwia Mazurek, marketing manager ALAN Systems konkurs jest szansą na zdobycie międzynarodowej sławy w środowisku. Prawie trzydzieści edycji, globalny zasięg i możliwość zmierzenia się z najlepszymi programistami na świecie czynią Coding Contest jedną z najważniejszych imprez tego typu – mówi.

Wybór Śląska jako jednej z lokalizacji nie jest przypadkowy. Realizacja projektów w krajach Europy Zachodniej, ilość kontaktów, a przede wszystkim jakość tworzonych aplikacji i rozwiązań powoduje, że nasi programiści są rozpoznawalni dlatego zaproszenie nas do współorganizacji, nie jest zaskoczeniem – wyjaśnia Sylwia Mazurek.

Edycja rybnicka to miejsce dla dwudziestu osób w siedzibie ALAN Systems. Chętnym oferujemy stanowisko do pracy, dostęp do internetu oraz coś na ząb i do picia – mówi Sylwia Mazurek. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc lepiej się pospieszyć. Rejestracja przebiega pod hasłem kto pierwszy, ten lepszy więc im szybciej dokona się zapisu, tym większa szansa na udział – dodaje.

29. edycja Coding Contest rozpocznie się 16 listopada w piątek o 15.00 i potrwa 4 godziny.

Szczegóły: TUTAJ.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 16 maja 2022