Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

To jest dobra wiadomość dla czytelników w Raciborzu!

Facebook Twitter

 We wtorek (5.05.) otwarta zostanie raciborska biblioteka. Czytelnicy muszą jednak liczyć z obostrzeniami.

Wypożyczalnie przy ul. Kasprowicza będą otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00- 18.00 z przerwą techniczną od godziny 13.00 do 14.00, wówczas biblioteka będzie nieczynna dla czytelników. Czytelnia zostaje całkowicie wyłączona z użytku, do odwołania.

W Wypożyczalni Głównej i EURECE-Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży przy Kasprowicza 12 jednorazowo będzie mogło przebywać maksymalnie po 4 osoby. Pozostali czytelnicy będą musieli zaczekać w kolejce na zewnątrz.

Bibliotekarze zachęcają, żeby do minimum ograniczyć pobyt w bibliotece. Pomóc w tym mają zamówienia realizowane przy użyciu katalogu online: drogą mailową lub telefoniczną. Zamówione w ten sposób zbiory będzie można odebrać w kolejny dzień w godz. 11.00-13.00 i 16.00-18.00 na zewnątrz biblioteki przy ul. Kasprowicza 12 (od strony boiska SP 4).

Z kolei zwroty odbierane będą przy bocznym wejściu do biblioteki, od sklepowego parkingu. Jednocześnie bibliotekarze informują, że termin zwrotu zbiorów został przedłużony do 10 czerwca!

Filie biblioteczne również zostaną otwarte, ale z obostrzeniami. Czytelnicy nie będą wpuszczani na teren biblioteki w Ocicach, na Płoni, w Brzeziu i na ul. Żorskiej – książki będzie podawał bibliotekarz w specjalnie wyznaczonym miejscu. W bibliotece na Ostrogu czytelnicy nie będą mieli wolnego dostępu do regałów z książkami – w środku będzie mogło przebywać tylko dwóch czytelników, w celu oczekiwania na wyszukanie dla nich książek przez bibliotekarzy. Oczywiście we wszystkich wspomnianych placówkach będą obowiązywały maseczki, rękawiczki i środki dezynfekujące. Realizowane będą również zamówienia (katalog online, e-mail, kontakt telefoniczny), które będą wydawane w dniu kolejnym.

Filia w Markowicach jest zamknięta dla czytelników do odwołania z powodu remontu szkoły. W Markowicach istnieje możliwość skorzystania z usługi „Książka na telefon”, zamówienia można składać telefonicznie (32 415 61 68) w poniedziałek, środę i piątek w godzinach od 9.00 do 14.00.

Wraz ze zmianą sytuacji rozprzestrzeniania się epidemii rekomendacje mogą ulec zmianie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 12 lipca 2020