Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

To jest historia! Wiadomo do kogo należy ciągnik- widmo

Facebook Twitter

Zabrzańskiemu policjantowi mieszkającemu w powiecie gliwickim zdarzało się już kilkakrotnie zatrzymywać w swoim wolnym czasie nierzeźwych kierujących. Tym razem odzyskał jednak skradziony ciągnik rolniczy. Zauważył traktor, jadący ciemną nocą bez świateł...Postanowił zbadać sprawę.

fot.pixabay.com

7 grudnia tuż przed północą policjant jadący po służbie do domu zauważył w Trachach w gminie Sośnicowice traktor jadący bez włączonych świateł. Gdy zajechał drogę pojazdowi-widmo okazało się, że zamaskowany tak zwanym kominem traktorzysta nie był zainteresowany rozmową z kimkolwiek i korzystając z pory nocnej uciekł w teren zalesiony.

Szybko na miejsce przyjechali wezwani policjanci, m.in. przewodnik z psem tropiącym. Jednak warunki pogodowe uniemożliwiły wytropienie uciekiniera. W kabinie zabezpieczono ślady kryminalistyczne. Jak się okazało, pojawił się problem z ustaleniem własności ciągnika, gdyż nie posiadał on tablic rejestracyjnych ani żadnych innych oznaczeń identyfikacyjnych. Ustalono jedynie, że traktor od dłuższego czasu stał na polu w Tworogu Małym i był nieużywany. Na szczęście wiadomość dotarła do właściciela.

Nad ranem zadzwonił będący w podróży mężczyzna, który oświadczył, że jest właścicielem odholowanego ciągnika. O kradzieży dowiedział się od znajomego i wyraził zdziwienie, że komuś udało się pojazd uruchomić, gdyż nawet nie posiadał… akumulatora. Po godzinie do mikołowskiej Policji zgłosił się skruszony mężczyzna informując, że źle uczynił kradnąc traktor z pola w gminie Sośnicowice…

Policjanci z I komisariatu w Gliwicach ustalą teraz między innymi, w jaki sposób 30-latek uruchomił niesprawny ciągnik i co zamierzał z nim zrobić dalej.

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 marca 2023