Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

To jest konkurs dla szalonych konstruktorów i miłośników motoryzacji

Facebook Twitter

W Istebnej były wyścigi „łunochodów”, w Ochabach „papajów” a w Pszowie mają być wyścigi „samoróbek”. To ciekawa propozycja dla wszystkich tych, którzy kochają mechanikę samochodową i sami potrafią zbudować pojazdy.

Papaje w Ochabach. fot. Katarzyna Bieniek

Ochabskie „Papaje” to słynąca w regionie impreza, na której prezentują się pojazdy własnej produkcji. To najczęściej niewielkie traktorki, wykorzystywane do pracy w polu. Są głośne, wydają charakterystyczny klang, mają dziwną konstrukcję a przede wszystkim – nie ma takiego samego drugiego na świecie. Teraz takie konstrukcje mają w sobotę (30.07.) pojawić się w Pszowie.

Zachęcamy do udziału wszystkich konstruktorów

– mówi Marek Hawel dyrektor domu kultury w Pszowie.

Marek Hawel: Te osoby, które to robią w Ochabach, wybrały Pszów, bo mają bliżej, to osoby z Radlina i okolic. Mamy teren pokopalniany, jest gdzie to robić. Zapraszamy, może ta impreza w Pszowie może się przyjmie. Nietypowa impreza, jeżdżenie na byle czym, czyli wyścigi „samorób”. Pojazdy własnej konstrukcji, z okolicy zapraszamy, jeśli ktoś taki pojazd ma. Zapraszamy, można się zgłosić i wziąć udział w tym dziwnym i ciekawym przedsięwzięciu.

W planie są konkursowe przejazdy zawodników po wyznaczonym torze. To wydarzenie odbędzie się w sobotę 30 lipca przy szybie Chrobry na terenie dawnej kopalni Anna. Zapisy od godziny 14, o 15 rozpoczną się zawody.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj