Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

To już ostatni miesiąc działalności kopalni pod szyldem „Krupiński”

Facebook Twitter

Proces przenoszenia pracowników i przekazywania majątku wszedł w decydującą fazę. Trwają ostatnie prace związane z przekazaniem kopalni Krupiński do Spółki Restrukturyzacji Kopalń.

Cały majątek, ten z powierzchni oraz z dołu został policzony i czeka na wycenę specjalistycznej firmy. Później nastąpią szczegółowe ustalenia dotyczące ­majątku, jaki zostanie przekazany SRK. Ustalono również, że większość maszyn i urządzeń zostanie przekazane do innych zakładów Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Trwa także alokacja pracowników do innych zakładów spółki.

Pracownicy kopalni Krupiński są przenoszeni do Pniówka, Boryni i Zofiówki oraz do kopalni Budryk. W sumie zostało przeniesionych już 311 osób. W 90% przeniesione zostały całe brygady robót przygotowawczych wraz z dozorem.

Do przeniesienia pozostało jeszcze ponad 1400 osób. 358 osób odejdzie na urlopy górnicze oraz jednorazowe odprawy pieniężne. Przypomnijmy, że alokacja pracowników odbywa się na zasadzie porozumienia stron. Żaden pracownik nie otrzymuje nowej umowy o pracę, a jedynie aneks.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 grudnia 2019