Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

To już pewne. JKH GKS Jastrzębie zagra w Lidze Mistrzów

Facebook Twitter

Klub będzie po raz pierwszy w historii reprezentował Polskę w tych prestiżowych rozgrywkach. Rywali zespołu poznamy podczas losowania, które odbędzie się 19 maja. Do rozgrywek Ligi Mistrzów przystąpią trzydzieści dwie drużyny z czternastu europejskich państw.

fot.jkh.pl

W tej fazie zostaną one podzielone na osiem grup, a pierwsze spotkania odbędą się już pod koniec sierpnia. Mistrz Polski nie może liczyć na wysokie rozstawienie, a to oznacza, że nie uniknie rywalizacji z bardzo mocnymi konkurentami. Wśród drużyn, które już wywalczyły prawo gry w Hokejowej lidze Mistrzów jest na przykład czeski zespół Ocelarzi Trzyniec, na mecz którego chętnie jeżdżą kibice z Polski.

fot.jkh.pl

Na chwilę obecną obok JKH GKS Jastrzębie prawo do gry w CHL 2021/2022 mają następujące kluby: Froelunda Indians, Roegle Angelholm, Vaxjoe Lakers, Leksands IF (Szwecja), EV Zug, Lausanne HC, HC Lugano, Fribourg-Gotteron (Szwajcaria), Adler Mannheim, Eisbaeren Berlin, Red Bull Monachium (Niemcy), Lukko Rauma, IFK Helsinki, TPS Turku (Finlandia), Ocelarzi Trzyniec, Sparta Praga (Czechy), KAC Klagenfurt, Red Bull Salzburg (Austria), Rouen Dragons (Francja), Frisk Asker (Norwegia), SoenderjyskE Vojens (Dania), Cardiff Devils (Wielka Brytania), HC Bolzano (Włochy) i Junost Mińsk (Białoruś).

Faza grupowa rozgrywana będzie w dniach 26 sierpnia – 13 października. Awans do dalszych gier uzyskają po dwie najlepsze ekipy z każdej z grup. Losowanie rundy play-off odbędzie się 15 października, zaś 1/8 finału zaplanowana została na 16-17 oraz 23-24 listopada. Ćwierćfinały zostaną rozegrane 7-8 i 14 grudnia, zaś półfinały – 4-5 i 11-12 stycznia 2022 roku. Finał odbędzie się 1 marca 2022 roku.

Czyta także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2022