Przejdź do menu głównego Przejdź do treści

REKLAMA

To już pewne. Samorządy przegrały walkę o 48 mln złotych z tytułu podatku sprzedaży majątku Kompanii Węglowej do PGG

Pieniądze w całości trafią do Katowic, siedziby nowej spółki. Gminy górnicze liczyły, że skoro na ich terenie kopalnie prowadzą działalność, to one też powinny solidarnie otrzymać część podatku. Niestety, jak dowiedziało się Radio 90, nie ma takiej możliwości, by podzielić się podatkiem.

Szacowany czas czytania: 00:18

Samorządowcy nie kryją niezadowolenia. Tej sprawie poświęcone było poniedziałkowe (16.05.) posiedzenie zarządu gmin górniczych. Mówi Tadeusz Chrószcz wójt Marklowic, a jednocześnie Przewodniczący Stowarzyszenia Gmin Górniczych w Polsce:

Sekretarz miasta Rydułtowy, Krzysztof Jędrośka zdradza, że gminy będą starały się w inny sposób odzyskać pieniądze:

Sprawą zajmował się Arkadiusz Żabka.

REKLAMA