Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

To już tradycja, że odwiedzając groby bliskich można wesprzeć potrzebujących

Facebook Twitter

Na cmentarzach w regionie prowadzone są kwesty. W Rybniku w czwartek (1.11.) i w sobotę (3.11.) na nekropoliach przy ul. Rudzkiej oraz w Chwałowicach i Boguszowicach będzie można spotkać wolontariuszy Fundacji Puls-Med Blisko Ciebie.

Między godz. 8:00 a 16:00 zbierać będą pieniądze na budowę hospicjum stacjonarnego. Tę inwestycję będzie można również wesprzeć kupując w dniu Wszystkich Świętych płytę „Każdy dzień jest początkiem” z utworami rybnickich artystów. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

W czwartek (1.11) o pomoc będą prosić też wolontariusze z Hospicjum Domowego im. św. Ojca Rafała Kalinowskiego, ich spotkacie na cmentarzu komunalnym i przed cmentarzem parafialnym kościoła pw. Matki Boskiej Bolesnej w Rybniku.

Takie akcje przewidziano również w Jastrzębiu. Tam odwiedzając cmentarze we Wszystkich Świętych będzie można wesprzeć miejscowe hospicjum. Jak co roku, kwestę organizuje Hospicjum Domowe im. ks. Eugeniusza Dutkiewicza, działające przy parafii św. Katarzyny. To już tradycja, bo już od 16 lat w tym szczególnym dniu zadumy, młodzi ludzie będą prosili o wsparcie finansowe. Wolontariusze będą posiadali identyfikatory imienne ze zdjęciem i kwestować będą do oznaczonych puszek. Podczas zeszłorocznej kwesty udało im się zebrać 38 821,21 zł.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj