Przejdź do menu głównego Przejdź do treści

REKLAMA

To już w sobotę! Dzień godności osób z niepełnosprawnością intelektualną w Żorach

Koncert grupy Carrantuohill w wyjątkowym składzie na finał obchodów Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Żorach. Zespół wystąpi wspólnie z sekcją rytmiczną warsztatów terapii zajęciowej. To już w sobotę (24.05.).

Dzień godności osób z niepełnosprawnością intelektualną w Żorach
Zespół Carrantuohill / fot. www.teatrziemirybnickiej.pl

Szacowany czas czytania: 00:54

Wydarzenie rozpocznie manifestacja, barwny korowód, który przejdzie od kościoła pod wezwaniem świętych Filipa i Jakuba na osiedle księcia Władysława – mówi Tomasz Tomiak, dyrektor Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Żorach.

Tomasz Tomiak: Barwnym korowodem, który jest niczym innym jak manifestacją praw osób z niepełnosprawnościami. Niesiemy tak różna hasła, które mówią o tym, że żądamy wręcz tego, żeby ta godność została uszanowana i żeby prawa były dla wszystkich równe. Dochodzimy do osiedla księcia Władysława i tam odbywa się piknik rodzinny, różnego rodzaju występy zespołów. Jest to okazja do spotkania, do integracji, by się pokazać ale też miło spędzić czas.

Korowód wyruszy o 13.00, po mszy, uczestników prowadzić będzie orkiestra komendy wojewódzkiej policji w Katowicach i mażoretki „Eksplozja”. Koncerty i zabawa już na osiedlu ks. Władysława od 14.00.

Czytaj także:

REKLAMA