Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

To kolejne miejsce do ładowania elektrycznych aut w regionie [FOTO,WIDEO]

Facebook Twitter

Po placu Jana Pawła II w Rybniku, miejscu przed siedzibą spółki węglowej w Jastrzębiu czy stacji przy autostradzie A1 w Gorzycach, wczoraj (25.04.) otwarto stację w Miasteczku Westernowym TwinPigs.

Stawiamy nie tylko na rozrywkę, ale też na edukację i ekologię– mówi Arkadiusz Tomaszewski prezes spółki Nowe Miasto w Żorach:

Bardzo nam tutaj pomaga troszkę może moda, ale na wszelkie przejawy ekologiczne i elektromobilności, czyli generalnie samochodów elektrycznych, hybrydowych  – nas bardzo interesują samochody elektryczne. Pierwsza stacja komercyjna na terenie Żor na pewno.

Miasteczko westernowe stawia na ekologiczne źródła energii, takie inwestycje planują w ciągu najbliższych 2 lat, chcą sami produkować połowę potrzebnego im prądu:

Chcemy to osiągnąć poprzez budowę biogazowni, ale również estakady fotowoltaiczne, które będą również na terenie Westernowego Parku Rozrywki TwinPigs, a dzięki temu też chcemy wyedukować i pokazać, że prąd, który pozyskujemy z naturalnych źródeł, możemy nim ładować akumulatory samochodów elektrycznych – dodaje Arkadiusz Tomaszewski prezes spółki Nowe Miasto w Żorach.

Stacja, jaka stanęła przy TwinPigsie, jest dostosowana do wszystkich rodzajów pojazdów elektrycznych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2022