Przejdź do menu głównego Przejdź do treści

REKLAMA

To koniec sezonu dla RMKS Xbest Rybnik [ZDJĘCIA]

Przegrały i sezon się dla nich zakończył. Koszykarki RMKS-u Xbest Rybnik uległy we własnej hali ŁKS KK Łódź 67:82.

Szacowany czas czytania: 02:53

RMKS Xbest przegrywa z ŁKS KK Łódź

Niedzielny (12.04) mecz w pierwszej kwarcie był wyrównany, później spotkanie zdominowały łodzianki, wysoko wygrywały drugą i trzecią kwartę. W czwartej RMKS zmniejszył rozmiary porażki. Tym samym ŁKS wygrał drugi mecz w rywalizacji drużyn i awansował do półfinału. Jak walkę z łodziankami podsumowała kapitan zespołu z Rybnika, Dominika Bednarek?

Dominika Bednarek: Spodziewaliśmy się, że to nie będzie łatwy mecz, szczególnie że ŁKS jest pierwszą drużyną, ma mocne, solidne zawodniczki. Cieszę się, że mogłyśmy powalczyć przede wszystkim u nich. U nas niestety już troszeczkę ciężej. Widać, że dziewczyny były bardziej skoncentrowane, a my trochę w pierwszej połowie, jakbyśmy w ogóle nie były w meczu. Ale cieszę się, że druga połowa u nas przede wszystkim była mocniejsza. Byłyśmy już bardziej skoncentrowane, zaczęłyśmy dobrze. No i co? Niestety nie udało się przejść dalej, ale myślę, że to nie był stracony sezon. Szczególnie że dostałyśmy się do play-offów. Niestety odpadłyśmy w pierwszej rundzie. ŁKS po prostu okazał się za mocny dla nas.

Dominika Bednarek fot Radio 90

Mierzyliśmy się z klasowym zespołem i to było to widać

– dodaje trener RMKS-u, Rafał Sebrala.

Rafał Sebrala: ŁKS nieprzypadkowo był liderem. Powalczyliśmy przez dwie i pół kwarty. W każdym meczu było na remis, a nawet prowadziliśmy zawodniczki klasowe, jak pani Kaczor czy pani Krawiec, czy pani Szkop. Robiły różnicę i to było u nas widoczne na naszym parkiecie tym bardziej.

Radio 90: Podsumowanie sezonu. Jak pan podsumuje to wszystko, co się wydarzyło? Długa walka o te play-offy.

Rafał Sebrala: Tak długa była walka, jednak kolejkę przed już mieliśmy to zapewnione. Dużo też było kontuzji w naszym zespole. Nie pomagał brak zdrowia. Ale cel minimum, myślę postawiony przed sezonem, żeby być w ósemce. Byliśmy, powalczyliśmy, jesteśmy myślę, zadowoleni.

Rafał Sebrala fot. Radio 90

RMKS nie awansował do półfinału, ale co warto podkreślić, miał w swoich szeregach wyjątkową zawodniczkę. Kaludia Keller najpierw została wybrana do piątki najlepszych koszykarek 1 ligi, a później głosami trenerów, otrzymała tytuł MVP czyli najbardziej wartościowej zawodniczki sezonu zasadniczego

Klaudia Keller: Trenerzy głosowali i bardzo im dziękuję za wszystkie głosy, które na mnie oddali. To wyróżnienie jest dla mnie szczególne. Po tej kontuzji to jest dla mnie takie, powiedzmy, wynagrodzenie za ciężką pracę, za tą rehabilitację, którą przeszłam i to wyróżnienie, ten sezon pokazuje mi, że nawet po takiej dłuższej przerwie, jaką była ta kontuzja, można wrócić silniejszą i nie warto się poddawać. Myślę, że zostaję, że tutaj jest mi dobrze i no na razie nie zamierzam zmieniać klubu.

…deklaruje Klaudia Keller. Kto jeszcze zostanie w zespole, kto go opuści? Jakie będą wzmocnienia przed nowym sezonem? Teraz czas dla działaczy a przed koszykarkami czas roztrenowania.

Klaudia Keller fot. Radio 90

RMKS Xbest Rybnik przegrał w Łodzi

Autor: Robert Krzyżaniak

REKLAMA