Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

To nie jest bezpieczny weekend na śląskich drogach, tylko wczoraj doszło do 5 wypadków. Uważajcie!

Facebook Twitter

Z danych opublikowanych przez Centrum Zarządzania Kryzysowego śląskiego wojewody wynika, że tylko w niedzielę (31.10.) na trasach Śląska doszło do 5 wypadków, w których jedna osoba zginęła a 13 zostało rannaych. Doszło do 112 kolizji. Uważajcie na drogach, bo dziś (1.11.) ruch jest jeszcze większy.

fot.pszczyna.policja.gov.pl

Do najpoważniejszego zdarzenia wczoraj (31.10.) doszło w Pawłowicach, na wiślance czyli DK 81 doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego i autobusu. Kierujący autobusem celem uniknięcia uderzenia w pojazdy, które stały na tej trasie, odbił gwałtownie w lewo i doprowadził do zderzenia z volkswagenem polo, który jechał z naprzeciwka. Kierujący osobówką w poważnym stanie został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Sosnowcu. Jego pasażerka poniosła śmierć na miejscu.

Bez szwanku z wypadku wyszedł natomiast kierowca autobusu. Mężczyzna był trzeźwy. Czworo jego pasażerów zostało zabranych do szpitali, z lekkimi, niezagrażającymi życiu obrażeniami. To nauczyciele z Rudy Śląskiej, którzy wracali z wycieczki.

fot.pszczyna.policja.gov.pl

Trzy auta zderzyły się na autostradzie A1 w Knurowie, w zderzeniu na pasie w kierunku Gorzyczek nikt nie został poszkodowany.

Tego samego dnia, w Rybniku- Niewiadomiu, auto uderzyło w budynek na skrzyżowaniu ulic Sportowej i Racławickiej. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierująca fordem kobieta nie ustąpiła pierwszeństwa prawidłowo jadącemu kierowcy volkswagena. To to auto wpadało na budynek. Pomocy lekarzy potrzebowało 3 pasażerów z forda oraz dwie osoby z volkswagena. Trafili do szpitala, na miejscu były utrudnienia w ruchu.

Trwa policyjna akcja Znicz. Mundurowi apelują o ostrożność:

Nie pozwólmy, aby towarzysząca nam w tych dniach nostalgia i zaduma uśpiły naszą czujności i ostrożność.

Zobacz film „Obudź się! Żyj!” (slaska.policja.gov.pl):

W sumie w październiku na śląskich drogach doszło do 173 wypadków, w których zginęły 23 osoby. Z danych Centrum Zarządzania Kryzysowego śląskiego wojewody wynika, że było blisko 6 tysięcy kolizji.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 marca 2023