Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

To nie żart. Wisła w połowie kwietnia zaprasza na trasy narciarskie!

Facebook Twitter

Tego nikt się nie spodziewał. Choć od kilku tygodni mamy wiosnę, to na południu województwa panują idealne warunki narciarskie. Choć na stokach nie poszalejemy, bo wszystkie wyciągi są zamknięte, to na śniegu i tak możemy spędzić aktywnie czas. Wisła zaprasza na trasy biegowe.

Ratraki od dawna powinny stać już w garażach, ale trudno nie korzystać z tego, co natura daje. Na trasy Centralnego Ośrodka Narciarskiego wyjechał dzieżki sprzęt, by przygotować je dla turystów. Warunki świetne, tory przygotowane, nic tylko założyć biegówki i ruszyć.

Tadeusz Papierzyński: Dla narciarzy mamy niespodziankę, jeżeli ktoś chciałby jeszcze skorzystać z nart w tym roku, to fantastycznie przygotowane zostały trasy biegowe na Kubalonce, także śmiało można zabierać biegówki i przybywać, zażyć trochę ruchu na świeżym powietrzu. Trasy są przygotowane, wyratrakowane, tory założone, warunki są idealne, a jak na tą porę roku to naprawdę wyjątkowe. Zapraszamy serdecznie.

Przypominamy też o zasadach bezpieczeństwa w górach:

Zapraszamy na szlaki, ale pamiętajmy o sporej warstwie śniegu. Przygotujmy się na wyprawę

– mówi.:

Tadeusz Papierzyński: W tych górnych partiach Beskidów jest dużo śniegu, jest grubo ponad 0,5 metra , ten śnieg jest mokry i ciężki, więc są to trudne warunki do turystyki pieszej, tutaj prosimy, jeżeli ktoś się wybiera, to bądźcie odpowiednio przygotowani, zabierzcie termos z herbatą, coś ciepłego do ubioru, bo naprawdę te warunki są nieciekawe, a szlaki nie są przetarte, o tym też należy pamiętać, że to może być taka walka z żywiołem wybierając się na Baranią czy Stożek.

Z tras na Kubalonce można skorzystać za darmo.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 11 maja 2021