Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

To nieprawda, że potwory żyją tylko w bajkach. Policja instruuje jak zapobiec porwaniom [WIDEO]

Facebook Twitter

Śląska policja publikuje film, w którym podpowiada rodzicom jak przygotować dziecko na kontakt z osobą nieznajomą. Za kilka dni rozpoczynają się wakacje, nasze pociechy będą więc spędzać sporo czasu na podwórkach, placach zabaw i basenach, warto więc wyjaśnić im jak powinny się zachować w sytuacji, gdy dojdzie już do ataku.

fot. pixabay.com

Co roku policja w naszym kraju poszukuje od 7 do 8 tysięcy małoletnich. Największą grupę osób zaginionych stanowi młodzież w wieku od 14 do 17 lat, która najczęściej ucieka z rodzinnych domów właśnie w okresie wakacyjnym. Zdarzają się również porwania dla okupu, porwania rodzicielskie, a czasem dzieci stają się ofiarami przestępstwa handlu ludźmi.

Kampania „#Niebajka o porwaniu” została stworzona po to, by przekonać rodziców, że nie należy zwlekać z rozmową o możliwości wystąpienia zagrożeń i trudnych sytuacji i że nigdy nie jest za późno, by nauczyć dziecko, jak się bronić przed złymi ludźmi. Przygotowany przez policjantów spot opowiada historię porwanej dziewczynki, która uwolniła się z rąk oprawcy. Jednak jako dorosła kobieta nadal wraca myślami do tamtych wydarzeń i rozważa, jak wtedy mogłaby się zachować. Jej rozmyślania to instrukcja, jak powinno się zachować dziecko, by się obronić.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 lipca 2021