Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

”To ogromny sukces”. Kolejni sportowcy z regionu jadą na olimpiadę do Tokio

Facebook Twitter

Troje dżudoków z Rybnika pojedzie na olimpiadę do Tokio. Wprawdzie oficjalnie ma zostać to potwierdzone dopiero jutro (16.06.) ale już wiemy, że olimpijskie kwalifikacje uzyskały dżudoczki Polonii Rybnik: Agata Perenc i Julia Kowalczyk oraz dżudoka klubu Kejza Team, Piotr Kuczera.

fot.pixabay.com

Ze względu na olimpijskie ograniczenia – jeden zawodnik z danego kraju w jednej kategorii wagowej – do Tokio nie pojedzie niestety Anna Kuczera, która walczy w tej samej kategorii co Julia Kowalczyk. Ostatnio rybniczanie brali udział w Mistrzostwach Świata. Najlepiej poradził sobie w nich Piotr Kuczera, który odpadł w trzeciej rundzie przegrywając z późniejszym mistrzem, Hiszpanem Nikolozem Sherazadishvilim.

Najważniejsze, że Piotr jedzie na Igrzyska, to ogromny sukces

– mówi jego klubowy trener

Artur Kejza: Piotrek ma kwalifikację olimpijską także z tego się bardzo cieszę i cieszę się, że Rybnik judem stoi. 16 jest weryfikacja ale my jakby to wiemy, bo sprawdzaliśmy kto mógł zagrozić punktacji. Oficjalnie jest to w środę, ale jest to już to jest jakby nieoficjalne, że zostaje na kwalifikacji kontynentalnej no i i z tego się cieszę, bo to wbrew wszystkiemu i wszystkim

Fot. facebook.com/PiotrKuczeraJudo

…a droga Piotra Kuczery na Igrzyska nie była łatwa

– przypomina jego szkoleniowiec:

Artur Kejza: Człowiek, który tylko trenuje w klubie, nie trenuje z Polskim Związkiem Judo, jeżeli związek zechce go sfinansować to tu jedzie, ale nie realizuje planu szkolenia Polskiego Związku i z tego się cieszę, bo dzięki temu ma kwalifikacje.

Artur Kejza, który sam jako zawodnik był bliski olimpijskiej kwalifikacji ale na igrzyska ostatecznie nie pojechał, nie kryje radości, że na olimpiadę pojedzie jego wychowanek:

Artur Kejza: Cieszę się bardzo, że to jest mężczyzna, że jest to wychowanek, że jest w kategorii wagowej dominującej, gdzie jest 20 ludzi, gdzie każdy z nich może zostać mistrzem. Ogólnie się cieszę, że 4 osoby z Rybnika rywalizowały o igrzyska, musiały pojechać 3, bo jednak musiała wypaść, a Piotrek jest w stanie wygrać z każdym i może być czarnym koniem.

Dodajmy, że awans na Olimpiadę wywalczył w ostatnich dniach także bokser z Knurowa, Damian Durkacz, który na turnieju eliminacyjnym w Paryżu wygrał decydującą o przepustce do Tokio walkę z węgierskim pięściarzem Milanem Fodorem.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2021