Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

To powrót do wspomnień. Wirtualny koncert „Trzy razy eM”

Facebook Twitter

Gminny Ośrodek Kultury w Pawłowicach zaprasza na koncert online „Trzy razy eM”. To wspomnienia spektakli przygotowane przez grupę musicalową „eM” od początków jej istnienia. Pierwsza część swoją premierę będzie miała 1 maja 2021 r. o godz. 17:00.

Koncert „Trzy razy eM” to przede wszystkim powrót do przeszłości. Gminny Ośrodek Kultury wspomina wszystkie spektakle przygotowane przez grupę musicalową „eM” od początków jej istnienia. Przygotowania, próby i nagrania trwają od stycznia, a efekty będzie można zobaczyć już 1 maja o godz. 17:00 na Facebooku GOK Pawłowice, kiedy zaprezentowana zostanie pierwsza część koncertu.

Usłyszymy w niej piosenki z pierwszych trzech spektakli muzycznych. Wszystko zaczęło się 12 lat temu od spektaklu „Ada to nie wypada” z muzyką z polskich filmów przedwojennych. Kolejnymi musicalami, z których piosenki zostaną odświeżone to „Alicja po tamtej stronie” w zestawieniu mocnego, rockowego brzmienia z lirycznymi balladami oraz „R&J” w klimatach rock&disco lat 80.

Druga część koncertu będzie miała premierę 29 maja 2021 o godz. 17:00, również na FB GOK Pawłowice. Wtedy będzie można usłyszeć i zobaczyć wykonania piosenek ze spektakli „Upiorny Teatr”, „Green Light” i „Green Light 2” oraz „Karuzela Zderzeń”.

Wszystkie te spektakle zostały wyreżyserowane przez instruktorkę GOK Pawłowice – Ewę Sikorę, która oprócz pisania scenariusza, pracuje z aktorami nad ich warsztatem, dykcją, tworzy scenografię i projektuje kostiumy.

Jednak koncert ten dedykowany jest przede wszystkim Monice Kurowskiej, która czuwała na oprawą muzyczną i przygotowaniem wokalnym do wszystkich spektakli grupy musicalowej „eM” oraz do zbliżającego się koncertu. Instruktorka muzyczna właśnie w tym roku obchodzi jubileusz 15-lecia swojej pracy w Gminnym Ośrodku Kultury.

„Trzy razy eM”, czyli MIŁOŚĆ, MUZYKA, MONIKA

Warto dodać, że młodzi artyści, którzy przed laty występowali na deskach pawłowickiego teatru, powrócili by ponownie zmierzyć się z utworami, które śpiewali w spektaklach.

Koordynatorką i reżyserem całego koncertu jest Klaudia Macharzyńska, instruktorka w GOK Pawłowice oraz wieloletnia uczestniczka zajęć teatralnych. A za zdjęcia, filmy i montaż odpowiedzialny był Kuba Bortlik – uczeń pawłowickiego ZSO.

Wszystkie szczegóły na temat koncertu „Trzy razy eM” znajdziecie TUTAJ.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2022