StartWiadomości Wiadomości dnia

To rekordowy rok, jeśli chodzi o wydatki na remonty dróg w powiecie wodzisławskim

Chodzi o ulice Korfantego i Mickiewicza. Mówi Leszek Bizoń, członek zarządu powiatu wodzisławskiego:

Związane jest to z planowaną budową kanalizacji sanitarnej w tym terenie. W uzgodnieniu z Wójtem gmina przejmie inwestowanie w tą drogę poprzez remont gruntowny na całej długości. (…) Koszt tego remontu szacujemy na prawie 7 milionów złotych. Najpierw kanalizacja, roboty towarzyszące, organizacja ruchu. Myślę, że przez te 2 lata trzeba będzie się liczyć z utrudnieniami. Myślę, że mieszkańcy, szczególnie Lubomi, którzy tam długo czekają na remont tej drogi wykażą jeszcze tyle cierpliwości i zrozumienia. (…)

Ale to nie jedyne miejsce na mapie regionu, gdzie pojawią się utrudnienia w ruchu. Drogowcy w czwartek (2.08.) rozpoczynają drugi etap przebudowy ulicy Górniczej w Wodzisławiu:

Łącznie z wymianą podbudowy na całej szerokości (…). Utrudnienia będą polegały na tym, że ruch będzie się odbywał jednokierunkowo, od strony ulicy Kokoszyckiej, w kierunku skrzyżowania z ulicą Pszowską. Termin wykonania zgodnie z umową to jest połowa października, (…) ale mamy nadzieję, że samo udrożnienie tej drogi nastąpi znacznie wcześniej. Natomiast roboty towarzyszące, które będą przy chodnikach, ścieżkach rowerowych, uporządkowaniu terenu już będą w tym ostatnim okresie.

Ruch wahadłowy wprowadzony zostanie na ulicy Raciborskiej w Syryni, tam remontowany będzie most:

Tam przewidujemy, że te roboty mogą potrwać do 3 miesięcy, całkowite zamknięcie planujemy na sam koniec, na położenie warstw izolacyjnych i tej końcowej nawierzchni na moście. Poza tym chcielibyśmy ruch jednostronny przez ten most utrzymać w całym tym okresie remontowym. Cieszymy się bardzo, bo otrzymaliśmy dofinansowanie w formie subwencji do tego zadania od Ministra Infrastruktury. Tam cały koszt zadania to prawie 880 tysięcy. Możemy w końcu ten most wyremontować i zniknie ograniczenie tonażu na tej drodze.

Prace też na ul. Gorzyckiej w Czyżowicach: okresowo droga będzie zamykana, odcinkami, potrzebna jest bowiem całkowita wymiana podbudowy i wykonanie stabilizacji tego podłoża, które jest pod drogą. Kierowców w tym czasie obowiązywać będą objazdy.

Zostaw komentarz