Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

”To rozgrywki polityczne”. Polowy o wotum zaufania

Facebook Twitter

''To rozgrywki polityczne'' – tak krótko komentował podczas dzisiejszej (02.07.) konferencji prasowej Dariusz Polowy głosowanie nad wotum zaufania nad jego osobą. Przypomnijmy, podczas ostatniej sesji prezydent otrzymał absolutorium, za było 12 radnych, jednak siedmiu się wstrzymało.

Natomiast nie otrzymał wotum zaufania, podczas tego głosowania tylko 4 osoby były za Polowym, 12 przeciwko, 7 się wstrzymało. Brak wotum zaufania może skutkować referendum w sprawie odwołania prezydenta. Czy rada się na to zdecyduje, czy Polowy obawia się głosowania mieszkańców?

Dariusz Polowy: Nie zastanawiam się nad tym, pracuje dla dobra miasta i mieszkańców, to są sprawy rozgrywek politycznych, ja się w nie nie bawię. Dla mnie ważne jest to, aby zrealizować to, co przyrzekłem mieszkańcom w programie wyborczym i konsekwentnie to realizuje. To jest dla mnie najważniejsze żeby robić to, co mieszkańcy otrzymali ode mnie w ofercie, co zaakceptowali i za czym głosowali w wyborach w momencie, gdy mnie wybierali na prezydenta miasta.

Cieszyło go to, że mimo nie uzyskania wotum zaufania, radni zagłosowali za absolutorium.

Dariusz Polowy: Warto zauważyć, że w czasie głosowania nikt nie był przeciw. Uważam, że pokazało to iż walka polityczna to jest jedna sprawa, natomiast wobec faktów wszyscy zachowujemy zdrowy rozsądek. Z takich kluczowych zadań to jest budowa żłóbka z bardzo dużym dofinansowaniem, zmodernizowaliśmy 12 przejść dla pieszych, gdzie jest dodatkowe oświetlenie, każdy kierowca idąc i jadąc wieczorem, widzi efekt. W tym roku będziemy starać się aby podobne działania podjąć na innych przejściach dla pieszych i zwiększyć bezpieczeństwo, ponadto budowa budynków przy ulicy Łąkowej.

Polowy wspominał też budowaną drogę Racibórz-Pszczyna. I postępy w realizacji prac.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj