Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

To są najpiękniejsze kwiaty końca lata. Jak zasuszyć hortensje?

Facebook Twitter

Kto ma w ogrodzie te piękne kwiaty? Hortensje to krzewy ozdobne, których kwiatostany przyciągają wzrok w wielu ogrodach w regionie. Okazałe kwiatostany w kształcie kuli czy stożka mogą być w różnych kolorach, są także szykowną ozdobą wazonów. Jak je zasuszyć, by cieszyły nas jesienią i zimą?

W ogrodach hortensje lubią stanowisko nie za bardzo nasłonecznione, półcieniste, żyzną glebę, systematyczne podlewanie i prawidłowe cięcie, wówczas pięknie kwitną właściwie przez całe lato. To także krzew, który radzi sobie z zimowaniem w naszym klimacie.

Krzewy należy ciąć co roku na wiosnę, dzięki temu roślina jest zdrowa i zwarta. Jak czytamy na stronach poświęconych uprawie hortensji, nie trzeba się obawiać cięcia:

Jeżeli chcemy, aby hortensja była wyższa, wówczas tniemy krzew wyżej, a jeżeli niższa to krócej.

Jak zasuszyć hortensje? Są dwa sposoby

Jednym jest trzymanie kwiatów ściętych w ogrodzie w wazonie. Tylko na dno nalewany wodę, woda będzie odparowywać i nie należy jej uzupełniać.

Drugim sposobem jest powieszenie kwiatów główkami do dołu, w pomieszczeniu, w którym nie ma zbyt dużego słońca, ale jest pomieszczeniem przewiewnym i suchym.

Kto suszy hortensje? Dajcie znać jak Wam idzie i pochwalcie się swoimi okazami z ogrodów.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj