Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

To się Wam nie podoba! [KOMENTARZE]

Facebook Twitter

Powracamy w wiadomościach Radia 90 do tematu śmieci w lesie.

Ten temat wzburzył naszych słuchaczy i czytelników portalu Radia 90. Śmieci w Lesie, przypomnijmy – z tym problemem walczą nadleśnictwa w całej Polsce.

Nadleśnictwo Rybnik większość pieniędzy, które ma przeznaczone na edukację, musi wykorzystywać na sprzątanie nieczystości, które są wyrzucane na zielonych terenach. Licznie komentujecie ten materiał. Oburzenie – tak jednym słowem można opisać wasze komentarze do tego tematu. Trudno się dziwić, wyrzucone dziesiątki zagłówków z foteli samochodowych, a może stare drzwi, stoły, odpady poremontowe – to wszystko znajduje się w lasach.

Mario pisze:

Nie wiem co trzeba mieć w głowie, żeby wywozić śmieci do lasu, trzeba być kompletnym bezmózgiem.

Andrzej dodaje

– W górach przy potokach, przy drogach dojazdowych śmieci to codzienność, nikt tego nie kontroluje, a na szlakach sami turyści zostawiają wielkie ilości śmieci, gdzie apeluje się, by zabierać to, co przyniosłeś, przykro się na to patrzy, a nie daj boże zwrócić uwagę.

Ale większość komentujących kieruje swoje uwagi w stronę systemu wywozu odpadów.

Nasza ustawa „śmieciowa” nadaje się do śmietnika. Nie popieram ludzi, którzy wyrzucają śmieci do lasu, ale jak ktoś ma śmieci na samochodzie i wysyłają go z jednego punktu odbioru do drugiego potem do trzeciego, później ktoś twierdzi, że śmieci są zabrudzone betonem i odebrać ich nie może albo trzeba zapłacić dodatkowo 60 zł, to w desperacji człowiek wyrzuca gdzie popadnie

– pisze Jacek. Ale są i takie osoby jak Bożena:

Sama zbieram puszki z lasu-choć tyle, ale co z resztą??? Opony, monitory itp. ? Nie rozumiem tych, którzy tam to porzucili.

My też nie rozumiemy…

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 14 maja 2021