Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

To sytuacja skandaliczna i absurdalna – mówią osoby czekające na wymazy pod szpitalami w regionie

Facebook Twitter

Stoją w długich korkach, blokują ruch, marzną przed punktami wymazowymi, a na koniec słyszą, że i tak nikt ich nie przyjmie. Od kilku dni informujemy was o problemach mieszkańców regionu, którzy masowo kierowani są na pobieranie próbek w celu sprawdzenia, czy nie są nosicielami koronawirusa.

W Raciborzu mieszkańcy skarżą się na to, że w chłodzie muszą czekać, zanim zostanie pobrana od nich próbka, w Rydułtowach olbrzymie kolejki samochodów blokują ruch na drogach wokoło szpitala, podobnie w Wodzisławiu Śląskim. Tam, jak wczoraj (25.01.) wieczorem poinformowała nas nasza słuchaczka, wiele osób odprawiono z kwitkiem.

Nasz syn jest chory, test z marketu wskazał pozytywny wynik, lekarz skierował nas na wymaz. Byliśmy po 17.00 przed szpitalem w Wodzisławiu

– mówi pani Justyna.

Kolejka była mega długa, właściwie do ronda na ul. 26 Marca. Staliśmy cierpliwie do samego końca. O godzinie 19.40 podeszła dziewczyna, informując, że niestety wymazy na ten dzień zakończyli i więcej ich nie mogą wykonać. Musimy zawrócić i przyjechać w dniu jutrzejszym. Kiedy już zawracaliśmy, to kolejka nadal była potężna. Tak naprawdę to ta pani do każdego samochodu musiała podchodzić. To pewnie z godzinę następną trwało, bo ludzie nie wierzyli w to, że do takiej sytuacji doszło.

Jestem sfrustrowana i rozgoryczona, z chorym dzieckiem, w samochodzie musieliśmy czekać kilka godzin. Nic nie załatwiliśmy

– dodaje Justyna. Przed wyjazdem do Wodzisławia sprawdziła także sytuację w Rydułtowach. Tu też była kolejka.

Dokładnie podobna sytuacja, więc… bezradność. To jutro rano będzie, myślę, że równie podobna kolejka. Kolejne 4 godziny w samochodzie, gdzie trzeba mieć wyłączony silnik, dziecko, które jest wiadomo w jakim stanie. Dla mnie sytuacja jest skandaliczna. Bo jeżeli jest szczyt pandemii, to takich stanowisk powinno być znacznie więcej. Biorąc pod uwagę, że jest tylko w Rydułtowach „wymazownia” i w Wodzisławiu. Dla mnie to jest sytuacja absurdalna.

Do tego tematu na pewno powracać będziemy na antenie Radia 90.

Ogromne kolejki do wymazów przed szpitalem w Rydułtowach.

Opublikowany przez < > Radio 90 Wtorek, 25 stycznia 2022

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj