Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

To zabójstwo. Rybnickim policjantom udało się rozwikłać sprawę ciała znalezionego za kąpieliskiem Ruda

Facebook Twitter

Zatrzymano sprawcę śmiertelnego pobicia. Tydzień temu we wtorek (2.08.) na terenie kompleksu leśnego w okolicy kąpieliska Ruda w Rybniku pracownicy zieleni miejskiej ujawnili zwłoki mężczyzny.

Ciało było w daleko posuniętym rozkładzie. Mówi rzecznik śląskiego komendanta policji:

Aleksandra Nowara: Na początku nie było wiadomo kim on jest, nie miał przy sobie żadnych dokumentów, więc policjanci, którzy przyjechali na miejsce, musieli ustalić personalia tego człowieka. Ujawniono jedynie saszetkę i kartę gracza totalizatora sportowego i na jej podstawie udało się ustalić tożsamość denata. Okazał się nim 41-letni mieszkaniec Rybnika. Prokurator zdecydował o sekcji zwłok, okazało się, że miał on liczne obrażenia zarówno głowy, jak i połamane żebra. Policjanci wkroczyli do działania, chcieli rozwikłać tę sprawę.

Mundurowi szybko wpadli na trop zabójcy

Zatrzymali 33-letniego mężczyznę oraz jego 22-letnią partnerkę:

Aleksandra Nowara: 21 lipca na nieużytkach w pobliżu kąpieliska Ruda 41-latek spotkał się ze swoją żoną, z którą aktualnie już nie mieszkał (22-latką). Po chwili dołączył do nich 33-letni obecny partner kobiety. Pomiędzy mężczyznami doszło do szarpaniny, 33-latek brutalnie pobił pokrzywdzonego, a jego ciało ukrył w krzakach. 4 sierpnia kryminalni z Rybnika zatrzymali podejrzanego o zabójstwo i jego 22-letnią żonę. Oboje zostali doprowadzeni do prokuratury, usłyszeli zarzuty.

Mężczyzna odpowie za zabójstwo

Grozi mu dożywotni pobyt w więzieniu. Kobiecie postawiono zarzut nieudzielenia pomocy zmarłemu oraz niepowiadomienia organów ścigania o popełnionym przez inną osobę przestępstwie zabójstwa. Grożą jej 3 lata więzienia. Na wniosek policjantów prowadzących sprawę i prokuratora Sąd Rejonowy w Rybniku tymczasowo aresztował parę na okres trzech miesięcy.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 marca 2023